Укр Рус
, керівниця розділу Lifestyle

Аварії в Чорнобилі – 31. Як один вибух залишив без будинків 404 тис. українців

Аварії в Чорнобилі – 31. Як один вибух залишив без будинків 404 тис. українців

Вибух на четвертому енергоблоці станції став найбільшою техногенною катастрофою, яку назвали трагедією 20 століття.

25 квітня 1986 року на ЧАЕС була запланована зупинка 4-го енергоблоку для чергового планово-попереджувального ремонту. Неплановою в цей день була перевірка параметрів генератора при глушенні реактора.

Експеримент мали провести на потужності реактора у 700 МВт, але перед початком рівень упав до 30 МВт. Оператор спробував відновити потужність і почав експеримент при показнику в 200 МВт (1:23:04). Через кілька секунд потужність реактора почала зростати і оператор натиснув кнопку аварійного захисту (1:23:40).

Зараз дивляться

Після цього сталося два вибухи з інтервалом у декілька секунд, і реактор був повністю зруйнований (1:23:47-1:23:50).

Читайте: Прип’ять і зона відчуження: Школярі у 1980-х та покинуті будинки в наші дні

Серед експертів єдиної версії причини аварії не існує. Хтось бачить у трагедії провину персоналу, який, будучи впевненим у своїх силах і вміннях, вийшов за межі вказівок. Також винними називають конструкторів, які не довели можливі наслідки кризи до персоналу і не повідомили про аварійні загрози.

У результаті трагедії 31 людина загинула одразу на місці катастрофи, а близько 600 тис. ліквідаторів аварії сильно опромінилися. Крім того, від опромінення постраждали близько 8,4 млн. українців, білорусів і росіян. Близько 404 тис. людей через трагедію були змушені покинути свої будинки. А 207,5 тис. кв. км землі виявилися забрудненими цезієм.

У листопаді 2016 року четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції закрили новим саркофагом. Захисна арка стала найбільшою рухомою конструкцією у світі, яку побудувало людство.

Детальніше про хронологію та секретні факти трагедії читайте у спецпроекті Фактів ICTV, який ми готували до 30-річчя аварії.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка