, головна редакторка сайту Вікна

Геї та цигани в Україні страждають найбільше – доповідачі Ради Європи

Геї та цигани в Україні страждають найбільше – доповідачі Ради Європи

Такий висновок зробила Європейська комісія проти расизму та нетерпимості при Раді Європи у своєму звіті, який було оприлюднено сьогодні у Страсбурзі, передає DW.

Так, міжнародні експерти стверджують, що у 2014 та 2015 роках в Україні спостерігалося загострення насильства проти осіб із ЛГБТ-спільноти. В окремих випадках йшлося про атаки із застосуванням зброї та вибухових пристроїв.

ЄКРН висловила свою стурбованість повідомленнями про інциденти, коли українські поліцейські демонстративно не втручалися у напади та насильницькі атаки на представників ЛГБТ.

Зараз дивляться

Якщо говорити про расову дискримінацію, то її мішенню в Україні, згідно зі звітом, переважно стають роми (цигани). Ромських дітей найчастіше виключають зі шкіл і їх найбільше цькують та залякують однокласники. Крім того, для багатьох ромів є великою проблемою отримати документи, які засвідчують особу.

У Раді Європи звертають увагу, що українська стратегія захисту та інтеграції етнічної меншості ромів до 2020 року, яка була ухвалена у 2013 році, досі не має бюджету, а більшість її положень не імплементовано.

Читайте: Блиск і злидні: як насправді виглядає життя циган в Україні

Через війну на сході України до категорії вразливих до дискримінації груп населення додалися і внутрішньо переміщені особи.

– Попри те, що в українському суспільстві існує висока ступінь солідарності з ВПО, і більшість із них були прийняті з розумінням та підтримкою у 2014 році, схоже, що наразі рівень співчуття серед населення поступово зменшується, – йдеться у звіті.

Переселенці починають зазнавати труднощів під час реєстрації, що значною мірою обмежує їх права, ускладнює доступ до отримання житла та роботи.

Українська влада, вважають представники Ради Європи, має ретельніше ставитися також і до проблем шукачів політичного притулку.

Біженці в Україні стикаються зі значними викликами у повсякденному житті: вони не отримують соціальних виплат, не мають доступу до соціального житла та курсів української мови, – зауважується у звіті.

Доповідачі Ради Європи критикують недосконалість українського законодавства щодо дискримінації.

Щоб змінити ці негативні тенденції, ЄКРН радить українській владі, зокрема, криміналізувати підбурювання до ненависті на ґрунті так званої “гомофобії” та звільнити від сплати судових витрат ромів, які хочуть підтвердити свою особу для того, щоб отримати ідентифікаційні документи.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, як в Одесі зірвали ЛГБТ-марш, людей вивозили автобусами.

ЛГБТ, Рада Європи, Україна, Цигани
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка