PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

ICU очікує поновлення фінансування МВФ і зміцнення гривні в 2018 році

Відновлення кредитування України Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF є ключовим питанням для виживання України, забезпечуючи країні якусь визначеність і передбачуваність на найближчий час.

ICU очікує поновлення фінансування МВФ і зміцнення гривні в 2018 році

Про це заявив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Макар Пасенюк.

– Це сценарій (отримання чергового траншу кредиту МВФ в I півріччі 2018 року – ІФ), в який ми віримо і з урахуванням якого приймаємо інвестиційні рішення, – сказав він в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Макар Пасенюк додав, що очікував зміцнення гривні від досягнутого в середині січня рівня близько 28,8 грн/$ 1, в тому числі завдяки позитивному для України макротренду на світових ринках.

– Цього року в світі буде тривати зростання більшості сировинних позицій проти долара. На тлі цього буде зростання недоларових валют, в першу чергу, на ринках, які розвиваються, так як вони, в основному, і є сировинними. Це глобальний макротренд, який стане лейтмотивом 2018 роки для інвесторів, – пояснив керуючий директор ICU.

У той же час він зазначив, що навіть при такій сприятливій зовнішній кон’юнктурі зростання ВВП України в поточному році буде обмежений максимум 3-4%. Як підкреслив Пасенюк, за відсутності внутрішніх активних дій для зростання економіки Україна залишається сировинною країною – заручником світових макротрендов.

Серед інвестиційних ідей 2018 року експерт назвав вкладення в недооцінені єврооблігації ряду українських емітентів.

– Якщо ми виходимо з того, що МВФ у нас буде, то на тлі двох трендів – доларової кривої і руху вартості грошей – можна очікувати зниження прибутковості в корпоративних паперах українських емітентів, – сказав керуючий партнер ICU.

Читайте: Активи фондів під управлінням групи ICU зросли більш ніж удвічі у 2017 році

Інвестгруппа ICU створена в червні 2006 року. В даний час управляє активами на суму понад $500 млн, в тому числі активами українських інвестиційних і пенсійних фондів на суму понад 3 млрд грн. До складу групи входить також торговець цінними паперами, який є лідером на ринку держоблігацій, і банк Авангард (52-й за розміром активів на 1 жовтня 2017 року із 88 українських банків).

Основними партнерами групи є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить відповідно 6,58% і 9,99%.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка