PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Конституційний суд звільнив голову Шевчука і призначив нового – Шапталу

Судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КС, який до сьогодні був головою Конституційного суду.

За звільнення проголосували 12 суддів з 18.

У прес-службі КС заявили, що Шевчука було звільнено з посади голови суду за статтею про дисциплінарний проступок або виявлену його невідповідність займаній посаді.

– Конституційний суд України на спеціальному пленарному засіданні прийняв Постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного суду України на підставі пункту 3 статті 21 Закону України Про Конституційний суд України, – сказано в повідомленні.

Новим главою суду стала Наталя Шаптала. За її обрання проголосували 12 суддів.

Читайте: Наталя Шаптала: що відомо про нового голову Констуціонного суду

Пізніше Шевчук заявив, що звернеться до суду та правоохоронних органів, назвавши рішення про своє звільнення “антиконституційним переворотом” у КС.

За словами юристів, звільнення глави Конституційного суду загрожує інавгурації новообраного президента.

– Приведення до присяги президента здійснює голова Конституційного суду. Не виконувач обов’язків, не старший суддя за віком, не заступник голови Конституційного суду, а голова Конституційного суду, – розповів партнер адвокатського об’єднання Бауман Кондратюк Юрій Бауман.

У команді Зеленського вважають, що країна може взагалі залишитися без президента.

– Якщо протягом 30 днів новий президент не вступить у свої повноваження, тоді країна залишиться без президента взагалі. Це означатиме, що за якихось формальних вимог у країні взагалі не буде людини, яка виконуватиме повноваження глави держави. Очевидно, що цього допустити не можна, – повідомив радник Володимира Зеленського Руслан Рябошапка.

Читайте: Під Конституційним судом побилися активісти

Про причини звільнення голови Конституційного суду – дивіться у відео

Довідка

За даними Центру протидії корупції, через ухвалення Конституційним судом рішення про скасування статті ККУ щодо незаконного збагачення Шевчуку анулювали візу до США.

17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді.

Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

У законі про Конституційний суд рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду Суд ухвалюється щонайменше двома третинами від його конституційного складу.

Шевчука було обрано головою КС 21 лютого 2018 року.

Крім того, голова КСУ за законодавством бере участь в інавгурації глави держави. За його участі узгоджується час урочистого засідання Верховної Ради, список запрошених на нього осіб. Голова КСУ бере безпосередню участь у процедурі інавгурації – він забирає текст присяги у президента, оголошує про те, що новообраний президент України склав присягу і вручає йому символи влади.

Джерело: УНІАН

Фото: УНІАН

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка