33 роки після аварії у Чорнобилі. Як радіація вплинула на природу та людей

На одному любительському відео, поширеному в мережі біжить тварина схожа на лося. Та вона без рогів і шиї. Подібних роликів в інтернеті чимало. Автори, що їх виклали стверджують, що це чорнобильські мутанти.
Покинуте місто Прип’ять. На дозиметрі 1,51 мікрозіверта. Це перевищення норми радіаційного фону більш як у 10 разів. За словами учених, це місце буде непридатне для проживання ще мінімум 1000 років.
Але чому ж у таких умовах продовжують жити і більше того розмножуватись тварини і рослини?
Денис Вишневський – науковий працівник чорнобильського заповідника. Каже, аварія, як не дивно, навпаки посприяла розвитку природи.
Читайте: У Чорнобилі фотопастки зняли дивовижні речі
Марії Шовкуті 91 рік. І вона остання із Опачичів. Саме так називається село в чорнобильській зоні, звідки вивезли після аварії всіх мешканців. А вона єдина повернулась. Сама рубає дрова, порається на городі, готує і носить воду з місцевого колодязя. На здоров’я ніколи не нарікала.
У Національному центрі радіаційної медицини заперечують, що цезій, стронцій та інші елементи могли мати якийсь позитивний ефект на людей. Утім, без відповіді залишається питання: чи може радіація вплинути на генетику живих організмів і перетворити їх на мутантів.
Денис Вишневський з місцевого заповідника і дійсно відмічає дивну поведінку багатьох тварин. На його думку найімовірніше це ознака сказу.
Олена Бурдо вже багато років робить розтини польових хомячків – нориць. Це найпоширеніший вид у зоні відчуження. Вчені і дійсно фіксують зміни на генетичному рівні, утім візуально це поки не помітно.
Американець стверджує що дослідив 50 видів тварин із зони. Найбільш розповсюджені відхилення – це пухлини, зміна зовнішнього забарвлення, особливо у птахів і стерильність.
За кілька днів у Чорнобилі монстрів чи мутантів якими лякають в мережі, так і не знайшли. Єдине що дійсно жахає в зоні – це порожнеча.
До слова, обережно – монстри Чорнобиля! Кого можна зустріти в зоні відчуження.