PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Трудова міграція нищить економіку України – Олег Устенко

Негативних наслідків від трудової міграції, в яку залучено близько чверть населення України, набагато більше, ніж позитивних. Внаслідок масового від’їзду українців на роботу за кордон країна втрачає потенціал для економічного розвитку.

Привабливість для входження інвесторів в економіку, яка не має достатніх трудових ресурсів і, відповідно, не може генерувати економічне зростання, знижується. Таку думку озвучив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

– Це нагадує голодну кризу в Ірландії в середині ХІХ століття. Тоді спостерігалася дуже сильна міграція з країни, яка на довгий період втратила трудові ресурси, а також можливості для економічного зростання, – каже Устенко.

Ще одним наслідком трудової міграції є зростання фіскального навантаження на громадян, які не виїхали з країни.

– Зокрема, гостро постає питання фінансування Пенсійного фонду, який вже зараз має серйозні проблеми з наповненням. І це на тлі погіршення демографічної ситуації і старіння населення, – зазначає Устенко.

Ті, хто залишається працювати в Україні, мають забезпечувати пенсії для батьків тих, хто тимчасово виїхав, та утримувати соціальну інфраструктуру країни (медицина, освіта), а також фінансувати виплату субсидій та інші витрати бюджету.

За даними Міністерства соціальної політики, за кордоном постійно працюють 3,2 млн українців, а загалом у процес трудової міграції залучені до 9 млн осіб – чверть населення країни. І якщо у 2013 році кількість трудових запрошень для українців від Польщі становила 218 тис., то вже в 2017 році зросла до 1,7 млн.

Здебільшого це відбувається у зв’язку з тим, що розмір мінімальної і середньої зарплати в Україні значно нижчий порівняно з усіма країнами ЄС, зокрема країнами Східної Європи. Компанії на території колишньої Східної Німеччини платять працівникам у середньому €2,7 тис., а в Західній Німеччині – €3,3 тис.

Читайте: Робота за кордоном: як не потрапити на гачок аферистів

Розмір мінімальної зарплати в Німеччині – €1,6 тис. У Польщі середня зарплата становить €1 150, а мінімальна – близько €550. В Україні з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата становить 4 170 грн, або приблизно $150, а середня зарплата коливається в районі 9 тис. грн.

Нагадаємо, українські заробітчани переказали додому за рік майже $11 млрд.

Джерело: 112 Україна

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка