PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Евакуація авто: як не отримати штраф і штрафмайданчики у Києві

У Києві продовжуть евакуацію неправильно припаркованих авто. Порушникам виписують штрафи, а якщо автомобіль перешкоджає руху громадського транспорту або пішоходів, то його евакуйовують.

Хто займається евакуацією авто, як уникнути штрафу та що робити, якщо автомобіль забрали – читайте в матеріалі.

 

Чому евакуйовують автомобілі

У Києві евакуйовують неправильно припарковані автомобілі у заборонених місцях. Інспектори з паркування штрафують порушників. Якщо автомобіль заважає руху транспорту та пішоходів, то його евакуйовують.

Власникам автомобілів, які не оплатили місце паркування, виписують штраф.

Як виписують штраф

Інспектор з паркування фіксує порушення і складає протокол. Повідомлення про порушення прикріплюється на лобове скло автомобіля.

Наразі в Києві працює 16 інспекторів з паркування.

Як фіксують правопорушення

Інспектори з паркування роблять фото- і відеофіксацію та прикріплюють матеріали до протоколу. Зйомка проводиться в ручному режимі на смартфон Sigma зі спеціальною програмою, яка автоматично визначає час і локацію.

Інформація про порушення передається в телефонному режимі.

Згодом можуть з’явитися планшети системи контролю оплати паркування для автоматичного захищеного передавання інформації.

Розмір штрафу

Інспектори оформляють штраф тільки неправильно припаркованим автомобілям. Авто забирають, якщо воно стоїть на проїжджій частині в другому ряду, на тротуарі, залізничних переїздах, трамвайних коліях, мосту, пішохідних переходах, газонах, на виїзді з прилеглих територій, на смузі громадського транспорту. У законі прописано 17 таких випадків.

Сума штрафу – 510 грн. Якщо його сплатити протягом 10 банківських днів від дати виписки повідомлення про порушення, водій отримує знижку  50%.

Якщо штраф не сплачений протягом 30 днів, до справи залучається виконавча служба.

10 робочих днів – 100 переміщених автомобілів порушників ПДР. Що далі?

10 робочих днів – 100 переміщених автомобілів порушників ПДР. Що далі?Необхідно нагадати, що комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху» здійснює переміщення тимчасово затриманих патрульними поліцейськими транспортних засобів відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України №1102 від 17.12.2008р. та договору з Державним підприємством «Інформ-ресурси» Міністерства внутрішніх справ України про надання транспортних послуг.Разом із цим, підсумкова цифра переміщених транспортних засобів могла би бути значно більшою, якби спеціальні майданчики для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів знаходилися поруч із центром міста оскільки наразі час, який витрачається на переміщення однієї одиниці транспортного засобу із центру міста (завантаження/розвантаження та час у дорозі туди та зворотньо автомобіля-евакуатора) складає близько 2,5 годин. Також значно покращило би ситуацію внесення змін до деяких нормативно-правових актів:1. Спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства фінансів України від 10.10.2013р. №967/1218/869 у частині підвищення вартості послуг за транспортування тимчасово затриманих транспортних засобів. Адже з 2013 року розмір плати (600-850 грн. (без ПДВ) за транспортування транспортного засобу залежно від його ваги) не змінювався, хоча суттєво підвищилися видатки на паливно-мастильні матеріали, запчастини та техніку, заробітну плату працівників тощо.2. Постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. №1102 у частині запровадження сплати водієм транспортного засобу, який скоїв правопорушення відповідно до КУпАП компенсації за час і ресурси, які було витрачено на подачу автомобіля-евакуатора, завантаження і розвантаження транспортного засобу порушника. Наразі діє норма про те, що у разі усунення водієм правопорушення у максимально короткий строк, поліцейський не проводить тимчасове затримання транспортного засобу і оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у деяких випадках, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. Проте, комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху» разом із патрульною поліцією продовжує переміщення тимчасово затриманих транспортних засобів із метою підвищення безпеки дорожнього руху на вулично-шляховій мережі міста Києва. Наполегливе прохання до водіїв дотримуватися Правил дорожнього руху України, особливо у частині паркування у заборонених місцях!Дякуємо за співпрацю та надані відеоматеріали проект ЗупиниЛося (Kostyantyn Andriyuk).

Опубліковано Центр організації дорожнього руху м.Києва Середа, 24 липня 2019 р.

Чи можна оскаржити штраф

Штраф можна скасувати в судовому порядку. Власник не зможе забрати евакуйований автомобіль зі штрафмайданчика, поки не заплатить. Тільки після цього він може оскаржити рішення про штраф в судовому порядку.

Чи можуть інспектори виписувати штраф без водія

Так, інспектор не зобов’язаний чекати на власника. Повідомлення про порушення прикріплюють до лобового скла.

Хто займається евакуацією

Інспектори з паркування евакуйовують автомобілі в присутності поліції, представники якої оформляють евакуацію.

Для евакуації використовують евакуатори Київтранспарксервісу і Центру організації дорожнього руху.

Що робити, якщо автомобіль евакуювали

Власник автомобіля може дізнатися всі подробиці на сайті КМДА у розділі Майно.

Також можна зателефонувати за номером 102 або 1551, щоб дізнатися необхідну інформацію.

Куди евакуйовують автомобілі

Автомобілі евакуйовують на штрафмайданчик МВС України Інформ-Ресурси, який знаходиться за адресою вул. Гната Хоткевича, 20Б.

Скільки доведеться заплатити за зберігання автомобіля на штрафмайданчику

Крім оплати штрафу, потрібно заплатити за транспортування та зберігання автомобіля.

Тарифи за евакуацію:

  • за автомобіль до двох тонн – 720 грн;
  • за зберігання авто – 144 грн за добу;
  • штраф – 510 грн.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка