PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Ціна держави: які податки українці платять із зарплати

Більшість українців не знають, скільки насправді податків йде з зарплати, оскільки це за них робить роботодавець. Факти ICTV розібралися, які податки з зарплати в Україні збираються щомісячно. 

Податок на нерухомість

З податків кожного українця, який офіційно працевлаштований, фінансується будівництво доріг та парків, пенсії, медичні послуги, зарплати лікарям, вчителям та депутатам.

Бельгієць віддає державі 55,6% доходу, угорець – 52,6%, німець – до 45%, болгарин – 10%, росіянин – 13%. 

Які податки платять українці?

Розглянемо, скільки “коштує” нам держава, на прикладі в 15 тис. грн:

  • Податок на доходи фізосіб (ПДФО) – 18%.

10,8% – йдуть у бюджет міста, а 7,2% – на потреби країни. Отримані кошти місто витрачає на ремонт доріг, благоустрій, а країна – фінансує органи влади, оклади держслужбовців. 

Якщо сплачуєте ПДФО, маєте право один раз на рік отримати 18% від офіційної ставки: в разі оформлення іпотеки, витрат на освіту та лікування. Потрібно лише надати Фіскальній службі відповідну довідку. 

  • Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22%.

ЄСВ дозволяє заробити собі на пенсію, отримати лікарняні та компенсації за нещасні випадки. Основну суму – 18,5% – отримує Пенсійний фонд. Звідти гроші розподіляються між пенсіонерами. 

Решта – 3,85% – потрапляє у Фонди з втрати працездатності та безробіття. Ці гроші можуть повернутися до вас в разі втрати роботи. Для цього необхідно зареєструватися в Центрі зайнятості, там вам будуть платити попередню зарплату протягом трьох місяців. Непрацездатні люди з інвалідністю також мають право отримувати компенсації завдяки ЄСВ. Проте цей податок сплачує роботодавець.

Читайте: Кабмін планує зменшити держборг у 2020 році

  • Військовий збір – 1,5%.

До припинення бойових дій на Сході України з частини населення, що працює, стягується податок на оборону. Нарахування йдуть в загальний бюджет, а потім перерозподіляються між різними відомствами. 

В результаті: ви могли б отримувати 15 тис. грн, проте після всіх відрахувань на руки отримаєте – 12 075 грн. 

Розрахувати свою зарплату ви можете на калькуляторі finance.ua.

Яка ситуація в інших країнах? 

Більша частина світу сплачує податок на особисті доходи (за винятком ОАЕ, Монако, Саудівської Аравії та ін.).

В Україні 18% платять усі, незалежно від рівня доходу. Тоді як за кордоном ставка ПДФО переважно залежить від розміру зарплати. Чим вищий заробіток – тим вище податок. В США він, наприклад, коливається від 10 до 39,6%. Одинаки також часто платять більше, аніж сім ї з дітьми.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує з наступного року поступово зменшувати податки та зробити їх рівними для всіх платників.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка