Керівництво аеропорту Київ розглядає можливість подовження ЗПС

Керівництво Міжнародного аеропорту Київ ім. Сікорського (Жуляни) має намір провести чергову реконструкцію, яка, зокрема, передбачає подовження злітно-посадкової смуги (ЗПС) на 550 метрів. Про це заявив голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський.
Він підкреслив, що для отримання можливості обслуговувати повітряні судна великого розміру і в будь-яких погодних умовах аеропорту Київ необхідно підвищити категорію аеродрому.
– Розроблено майстер-план реконструкції аеродрому Київ, який має п’ять різних варіантів. У кожному з них йдеться про подовження ЗПС на 550 м, поліпшення характеристик систем заходу на посадку (світлосигнальне обладнання, радіонавігації).
У результаті реконструкції зміниться конфігурація льотного поля, – зазначив Денис Костржевський.
За його словами, майстер-план розробляла іноземна компанія з колосальним досвідом в реконструкції аеродромів.
– У його розробці також брали участь українські фахівці, проектні інститути, які адаптували проект під вітчизняні норми та правила.
Орієнтовна вартість цих робіт коливається від €80 до €100 млн, залежно від тих рішень, які будуть ухвалені, – розповів Денис Костржевський.
Він пояснив, що зараз найбільше повітряне судно, яке можуть обслуговувати в Жулянах без обмежень – це Boeing 737-800, а після реконструкції там зможуть обслуговуватися літаки типу Airbus A321 або Boeing 737-900.
Читайте: Як вісім Борисполів: у Китаї відкрили найбільший аеропорт у світі
Аеропорт Київ перебуває на відстані восьми кілометрів від центру столиці, його площа – 265 га. Він має одну злітно-посадкову смугу довжиною 2 310 м і шириною 45 м.
Остання реконструкція тут проводилася в травні цього року: площу терміналу А збільшили на 9 500 м² (до 23: 700 м²), а також оновили і на 40% розширили паркінг (до 135 паркомісць). Ці роботи обійшлися інвестору в 630 млн грн.
Міжнародний аеропорт Київ (Жуляни) на 90% належить інвестиційній групі UFuture українського бізнесмена Василя Хмельницького і на 10% – його керівному партнеру. Всього за сім років співпраці UFuture з київським аеропортом в нього інвестували понад 2,5 млрд грн.
Нагадаємо, аеропорт Київ змінив правила та ввів новий тариф на паркування, тепер час перебування авто біля терміналу скоротили з 10 до 5 хвилин.