PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вдвічі менше інтернатів – план уряду на 4 роки

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська на засіданні координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей розповіла, що у майбутньому Україна відмовиться від інтернатів.

– Ми розробили моніторингові інструменти, які дозволяють у кожному окремому інтернаті відстежувати процеси реформування цієї сфери. Це дозволить у перспективі позбутись такого явища як інтернати, розвиваючи сімейні та наближені до сімейних форми виховання, – наголосила вона.

За її словами, щороку держава виділяє на інтернати 12 млрд грн, але лише 15% коштів витрачаються на прямі потреби дитини, решта – на утримання закладів та зарплату персоналу.

Читайте: Зміни з грудня 2019: підвищення пенсій, соцвиплат, нові гроші та 5G

Прем’єр міністр Олексій Гончарук у свою чергу наголосив, що діти мають виховуватися у сім’ях, а інтернати будуть реформовані за європейськими стандартами, і це один з головних пріоритетів уряду.

За його словами, вже збільшили виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину, виділили кошти на купівлю 1 701 квартири.

Гончарук також доручив місцевій владі наступного року допомогти першим 10% дітей знайти сім’ї.

– За 4 роки маємо, принаймні, вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні. Це – абсолютно реалістичний план, – додав глава уряду.

Нагадаємо, до кінця 2019 року діти-сироти та окремі категорії осіб з інвалідністю отримають матеріальну допомогу від КМДА.

Джерела: Мінсоцполітики, Урядовий портал

Фото: Pixabay

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка