
За даними Державного центру зайнятості, кількість безробітних за період карантину зросла на 9 тис. Це на 16% більше, ніж у березні 2019 року.
Насправді ж число безробітних значно більше, ніж свідчить статистика. Адже чимало звільнених українців працювали неофіційно.
Читайте: У травні уряд створить 500 тис. робочих місць – Шмигаль
До того ж є ті, хто повернулися з-за кордону. Та й далеко не всі одразу ж побігли ставати на облік центру зайнятості. Ще близько 5 млн людей зараз у вимушених відпустках, у тому числі – за власний рахунок.
Є лише кілька способів звільнити працівника по закону:
- Скорочення. Для цього треба попередити працівника за два місяці і виплатити йому компенсацію – щонайменше за один місяць.
- Звільнення за систематичне невиконання посадових обов’язків. На практиці це важкий і тривалий процес.
- Звільнення за появу на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння.
Якщо ж виникають трудові спори – юристи радять одразу звертатись до Державного управління праці. І бажано не поодинці, а разом з колегами. Так більше шансів виграти справу.
Та яким би хорошим не був закон, якщо грошей у бізнесу немає – зарплати вам не бачити.
Заможні країни на підтримку своїх громадян та малого бізнесу нині виділяють сотні мільярдів євро. А в Україні уряд намагається запровадити допомогу по так званій схемі часткового безробіття.
Мова йде про максимум 4,5 тис. грн. Однак коли і на яких умовах їх можна буде отримати – питання відкрите.
Багато людей через втрату роботи подались у таксисти та велокур’єри. Популярними також стають платні відеоконсультації тренерів, психологів чи бізнес-експертів.
Послуги на відстані надають навіть перукарі – пояснюють клієнтам як рухати бритвою чи машинкою.
Значно більше заробити в службі доставки можна на мопеді або автомобілі. Але влаштуватись на роботу туди зараз складніше. До того ж потрібно мати водійське посвідчення.
Нагадаємо, кількість українців, які щодня звертаються у Центр зайнятості зросла уп’ятеро в порівнянні з періодом до кризи.