
Місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня 2020 року, у цей день зокрема кияни обиратимуть нового мера столиці.
16 липня партія Слуга народу проводить внутрішньопартійні праймеріз, де депутати повинні обрати одного кандидата для участі у виборах київського міського голови.
У ньому візьмуть участь п’ять кандидатів – Ірина Верещук, Олександр Качура, Олександр Дубінський, Микола Тищенко та Дмитро Гурін.
Що відомо про кандидатів
Ірина Верещук – голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
У 2019 році Ірина Верещук обрана народним депутатом IX скликання від партії Слуга народу. Після обрання три місяці представляла Кабмін у Раді.
Здобула освіту за спеціальністю:
- Міжнародна інформація – Львівська політехніка;
- Правознавство – ЛНУ ім. І. Франка;
- Аспірантура в Національній академії державного управління при президентові України;
- Магістратура у Варшавському університеті.
Закінчила крайову школу публічної адміністрації у Польщі та стала кандидатом наук з державного управління. П’ять років проходила службу на офіцерських посадах в Збройних Силах України.
У Ірини Верещук вже є досвід управління містом. З 2010 до 2015 року вона була мером містечка Рава-Руська, що на Львівщині. З посади пішла достроково, за її словами, через політичний тиск.
Олександр Качура – заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Депутат вперше потрапив у Раду на позачергових парламентських виборах у 2019 році.
Ранше нардеп займався приватною юридичною практикою у Києві, працював провідним фахівцем, юрисконсультом, помічником адвоката у різних юридичних компаніях. Опісля заснував адвокатське бюро Kachura Lawyers.
Здобув освіту за спеціальністю:
- Політологія – КНУ імені Т.Г.Шевченка;
- Правознавство – НТУУ Київський політехнічний інститут;
- Міжнародний менеджмент управління – Університет фінансів.
Став кандидатом юридичних наук та лауреатом премії Адвокат року у 2018 році.
Олександр Дубінський – заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Ведучий, креативний продюсер кількох програм на телеканалі 1+1. Працював журналістом в газеті Економічні вісті. У 2009 році очолював редакцію тижневика KievWeekly.
Здобув освіту за спеціальністю:
- Облік та аудит – НУХТ;
- Інженер-електрик – НТУУ Київський політехнічний інститут.
Микола Тищенко – заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури.
З 1998 року займається ресторанним бізнесом та відкрив мережу закладів харчування. Співзасновник ГО Гільдія рестораторів і підприємств.
Наразі є співзасновником, керівником чи має право підпису у 26 компаніях. Працював телеведучим на Новому каналі та був учасником кількох телешоу. В Раду обрався вперше.
Освіту здобув за спеціальністю:
- Інженер-механік – Київський національний університет будівництва та архітектури.
Майстер спорту України з дзюдо.
Читайте: Місцеві вибори 2020: як змінити адресу голосування
Дмитро Гурін – член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Підприємець, консультант з суспільних комунікацій та проектів розвитку територій, засновник кількох компаній та радник з комунікацій у Міністерстві охорони здоров’я.
Член робочої групи МОЗ з питань запровадження електронного реєстру листків непрацездатності.
Здобув освіту за спеціальністю:
- Промислове програмування – Приазовський державний технічний університет.
У 2002 році працював дизайнером у студії Артемія Лебедєва (Москва), 12 років очолював власну рекламну агенцію. Під час Майдану віддалено брав участь у проекті Хроніка поточних подій.
Повернувшись в Україну, почав займатися урбаністичними проектами. Разом з командою архітекторів розробив декілька проектів розвитку депресивних територій в Києві та Баку.
Прогноз політолога
Політолог Володимир Фесенко вважає, що найбільш нейтральними кандидатами серед представлених є Ірина Верещук та Олександр Качура, оскільки в них доволі хороший досвід роботи в управлінських сферах, однак ці кандидати мають кілька слабких сторін.
– Пані Ірина не киянка, тому цей фактор може зменшити її шанси на виборах, а Олександр Качура маловідомий серед жителів Києва.
У разі перемоги на праймеріз їм обом потрібна буде дуже потужна передвиборча кампанія, аби могти конкурувати з Кличком, у якого зараз дуже хороші рейтинги, – зазначив політолог.
Фесенко каже, що партія ймовірніше за усе проголосує за Ірину Верещук.
Щодо Тищенка та Дубінського експерт висловлюється скептично, кажучи, що у них дуже високий антирейтинг.
– А от Гурін – це темна конячка, але ямаю сумнів, що партія його обере. Наразі він не зможе конкурувати з Кличком, – наголосив Фесенко.
Крісло мера Києва
Офіційна виборча кампанія місцевих виборів в Україні стартує 5 вересня. Хто претендує на посаду мера Києва та якими обіцянками засипають кандидати, читайте у нашому матеріалі.