
У Білорусі на 11 серпня запланований загальнонаціональний мітинг, ініційований учасниками акцій протесту проти фальсифікацій результатів президентських виборів.
– Режим тримається виключно на нас і страйк – це те, чого він боїться найбільше. На податки від нашої праці він годує свою армію чиновників і бандитів в чорному, які стріляють мирним людям в спину і ногами б’ють жінок, – йдеться в повідомленні.
Ініціатори страйку мають три вимоги:
- Визнання Світлани Тихановської новим президентом Республіки Білорусь.
- Звільнення всіх політичних ув’язнених.
- Проведення нових чесних виборів.
Читайте: Протести після виборів у Білорусі: останні відео, фото та новини
Відзначається, що страйк – це законний і прописаний в Конституції вид протесту, тому затримати за нього не можуть, а звільнити всіх з роботи неможливо.
– Давайте зробимо з похорону диктатури свято, – закликали організатори.
Працівники електротехнічного заводу імені Козлова у Мінську вийшли на страйк. Директор підприємства нагадав людям, що сьогодні повинна бути зарплатня, однак народ каже, що їх не злякати.
До страйку приєдналися працівники Інституту хімії нових матеріалів, а Жабинковський цукровий завод повністю припинив роботу – усі вийшли на страйк.
Мінський маргариновий завод не може працювати – працівники покидають підприємство та з оплесками виходять на вулицю.
В країні почався загальнонаціональний страйк.
Другий день протестів
Протести у Білорусі розпочалися увечері в неділю, 9 серпня, в день виборів президента.
Тисячі людей вийшли на вулиці у багатьох містах Білорусі, щоб засудити сфальсифіковане голосування. Це призвело до зіткнень зі співробітниками правоохоронних органів.
Джерело: Nexta