НАБУ оскаржить рішення про закриття справи Роттердам+

Національне антикорупційне бюро оскаржить закриття САП справи Роттердам+, оскільки це рішення суперечить засадам верховенства права.
У бюро запевнили, що розслідування цієї справи перебувало на завершальній стадії, детективи зібрали всі необхідні та переконливі докази для скерування її до суду і доведення винуватості підозрюваних осіб.
Крім того, про підозру вже повідомили шістьом особам, через дії яких споживачам електроенергії завдали 18,87 млрд грн збитків. Цю інформацію підтвердила відповідна експертиза.
Читайте: 1,9 млн грн застави: суд відпустив фігуранта справи Роттердам+ Ревенка
Також у бюро зазначили, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури замість того, щоб скерувати справу до суду, несподівано ухвалив рішення про її закриття нібито на підставі відсутності достатніх доказів.
НАБУ категорично не згодне з таким рішенням. Адже справа Роттердам+ є знаковою для України, і про необхідність її завершення неодноразово заявляли найвищі посадові особи.
Що таке формула Роттердам+
З березня 2016 року Нацкомісія визначала оптову ринкову ціну на електроенергію за новою методикою. Вартість вугілля у виробництві рахувалась за формулою вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну.
Завдяки цій формулі енергетичні компанії, зокрема ДТЕК і Центренерго, продавали електроенергію дорожче.
8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі Роттердам+ повідомили про підозру шістьом особам. За даними слідства, формула Роттердам+ створила умови для штучного зростання ціни продаж електричної енергії.
Крім того, НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.
З 1 липня цього року Україна перейшла на новий ринок електроенергії, тому формула Роттердам+ припинила діяти.