
Споживча інфляція у серпні 2020 до серпня 2019 прискорилася з 2,4% до 2,5%, проте порівняно з липнем знизилися на 0,2%, тобто залишалась нижчою цільового діапазону 5%. У Нацбанку пояснюють це сповільненням зростання цін на продукти харчування, зокрема за рахунок хорошого врожаю овочів.
– Продовжило сповільнюватися зростання цін на продовольчі товари (до 3,3% р/р). Зокрема, нижчими темпами дорожчала більшість молочних та борошняних виробів, продукти з риби та безалкогольні напої. Це пов’язано як зі збільшенням пропозиції, зокрема за рахунок імпорту, так і з млявим попитом на більш дорогі вироби та продукти не першої необхідності, – наголошують в НБУ.
Водночас сповільнилось падіння цін на непродовольчі товари – до 0,2%. Його причини – ослаблення гривні в попередні місяці та реалізація відкладеного попиту на окремі товари з боку споживачів.
Читайте: За курсу долара 27-28 грн/1$ в 2021 ВВП просяде на 0,2-0,5% – Мінекономіки
– Меншими темпами падали ціни на побутову техніку та електроніку. Прискорилося зростання вартості авто, ліків та інших медичних товарів. Натомість поглибилось падіння цін на інші товари не першої необхідності – одяг та взуття, посуд, домашній текстиль, – йдеться у повідомленні.
Прогноз інфляції на 2020
Мінекономіки прогнозує, що інфляція в 2020 році складе 5,9% у річному вимірі, тобто грудень до грудня.
У березні відомство прогнозувало цей показник на рівні 11,6%.