Незалежність треба захищати ціною власного життя: Зеленський про річницю референдуму

1 грудня в Україні відзначають річницю референдуму за незалежність країни, який відбувся 1 991 року.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що здобуття незалежності не означає остаточного завершення боротьби.
– Вперше розповідаючи дітям, що таке Незалежність України, її суверенітет, свобода та самостійність, можна почути їхнє щире здивування: А що, хіба може бути якось інакше?
На це запитання 29 років тому наше суспільство дало, без перебільшення, історичну відповідь: інакше бути не може. 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому понад 90% громадян сказали незалежній Україні Так.
Понад 28 мільйонів голосів стали одним, потужним голосом українського народу, щоб промовити на весь світ, аби заявити, щоб вони хочуть жити у своїй, вільній державі.
– Згодом ми зрозуміємо, що здобуття Незалежності не означає остаточного завершення боротьби. Що її потрібно захищати зі зброєю в руках, ціною власного життя.
Ми робимо це сьомий рік поспіль. Робимо все для настання миру та повернення своїх територій.
Читайте: Річниця референдуму: як українці голосували за незалежність
Глава держави наголосив, що головне сьогодні полягає в тому, що у нас є все необхідне, аби Україна стала потужною та конкурентоспроможною країною.
Референдум 1 грудня 1991 року
1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на який було винесене єдине питання: Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?
Позитивну відповідь дали 90% громадян, які брали участь у голосуванні, причому на референдум прийшли 84% виборців.
Тоді ж українці обрали першого президента — ним став Леонід Кравчук.
Напередодні голосування президія Верховної Ради звернулася до українців з проханням підтримати незалежність країни. У зверненні йшлося про те, що не підтримати незалежність означає виступити за залежність України від іншої держави.