
Уряди України та Польщі домовилися щодо подальших кроків з метою спрощення перетину кордону між країнами, зокрема й у питаннях контролю у спільних пунктах пропуску.
Про це за результатами зустрічі 1 червня повідомив Кабінет міністрів України.
На урядовому порталі був опублікований список, що містить понад 20 пунктів, в яких описані ухвалені рішення та домовленості між сторонами.
Одна з таких домовленостей передбачає активізацію співпраці з метою підвищення ефективності функціонування пунктів пропуску на державних кордонах Польщі та України.
– Для цього була створена українсько-польська робоча група, а в червні розпочнеться пілотна програма, спрямована на різке збільшення спільних контрольно-пропускних постів на прикордонному переході Корчова – Краковець, – зазначають у тексті.
З цією метою сторони домовилися про кроки, яких необхідно вжити для якнайшвидшого підписання угоди між Україною та Польщею про посилене співробітництво контролюючих органів на кордоні, зокрема щодо контролю в спільних пунктах пропуску.
У списку йдеться про важливість тимчасового призупинення імпортних мит на увесь український експорт до Європейського Союзу.
– Українська сторона погодилася не вводити жодних обмежувальних заходів щодо імпорту з Польщі та зобов’язалася співпрацювати з польською стороною щодо зняття існуючих обмежень на імпорт товарів з Польщі в Україну, у тому числі сільськогосподарської продукції, – йдеться у підсумковому пресрелізі.
Так, сторони визначили пріоритети українсько-польського співробітництва у військово-технічній (гарантує, серед іншого, проведення базового авіаційного курсу з підготовки 60 українських кандидатів у льотчики), оборонно-промисловій, торговельно-економічній, у різних технологічних галузях, енергетичній та інших сферах, зокрема і шляхом реалізації спільних дво- та багатосторонніх проєктів.
Зазначається, що з метою активізації співпраці Польський інститут у Києві відновить свою роботу з 1 червня, а Генеральне консульство Польщі в Луцьку відновить роботу з 1 липня.
Зазначимо, що зустріч 1 червня є першою міжурядовою консультацією України та Польщі в розширеному форматі.