Укр Рус
, випускова редакторка

В Україні арештували активи російського олігарха на понад 53 млн грн

суд
Фото: Pexels

В Україні накладено арешт на корпоративні права підприємств, що є одними з найбільших виробників мінеральної води в нашій державі. Підприємства належать російському олігарху.

Як поінформували в пресслужбі Офісу генпрокурора, зарештовано активи на загальну суму понад 53,4 млн грн.

– Це цінні папери та грошові кошти, що є частками статутного капіталу підприємств, бенефіціарним власником яких є російський олігарх, – зазначається в повідомленні.

У пресслужбі Бюро економічної безпеки України підтвердили арешт корпоративних прав “компанії з виробництва та реалізації мінеральної води”. Слідство встановило, що підприємство належить російському олігарху через кіпрські компанії.

Зараз дивляться

При цьому олігарх із іншими російськими бізнесменами намагалися уникнути можливих санкцій та примусової конфіскації активів в Україні. Для цього вони планували укласти угоди з начебто продажу корпоративних прав.

– За даними слідства, російські бізнесмени намагались уникнути можливих санкцій та вилучення прав власності, передбачених законодавством України. Зокрема, за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України, – розповіли в БЕБ.

Зрештою суд наклав арешт на активи, попередивши спробу їхнього виведення з власності російського олігарха.

За даними БЕБ, орієнтовна ринкова вартість бренду в 2021 році перевищувала 10 млрд грн.

Досудове розслідування за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України), здійснюють детективи БЕБ.

У відомствах не повідомляють назву підприємств та прізвище російського олігарха.

Водночас, за інформацією українських ЗМІ, йдеться про Михайла Фрідмана, який перебуває під санкціями США, Великої Британії та Євросоюзу. А виробником мінеральної води, який згадують відомства, є Моршинська.

Так, олігарх Михайло Фрідман володіє в Україні разом із партнерами Германом Ханом та Петром Авеном компанією IDS Group Ukraine (це “дочка” міжнародної групи IDS Borjomi International, що входить до Альфа-груп). Компанія є імпортером мінеральної води Боржомі в Україну, а також представлена такими брендами, як Моршинська і Миргородська.

У травні повідомлялося про арешт в Альфа-банку активів кіпрських компаній на понад 12,4 млрд грн, бенефіціарним власником яких є російський олігарх Михайло Фрідман.

Джерело: Офіс генпрокурора, БЕБ, Економічна правда, Інтерфакс-Україна

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка