Укр Рус
, редакторка стрічки

Відбувся перший “фінансовий Рамштайн”: про що говорили та коли наступний

Відбувся перший “фінансовий Рамштайн”: про що говорили та коли наступний
Фото: Depositphotos

26 січня відбулось перше засідання Наглядової ради міжвідомчої Координаційної платформи донорів, так званий фінансовий Рамштайн.

У ході засідання Україна презентувала чотири пріоритетні сфери для відновлення: енергетика, розмінування, будівництво житла, критична інфраструктура (газо-, тепло-, водопостачання, лікарні, освітні заклади, дороги, мости), нагальні ремонтні роботи за якими оцінюються у $5,7 млрд, а проєкти загалом у $17 млрд.

– У частині фінансування бюджету було обговорено перспективи повноцінної програми з МВФ починаючи з 2-го кварталу 2023 року та інші інструменти залучення поки що негарантованого фінансування. Захід відбувся у форматі установчої відеоконференції, тому говорити про конкретні домовленості зарано, – повідомив у Telegram голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

Він зазначив, що наступне засідання заплановано на початок березня поточного року.

Зараз дивляться
Читайте також
Задовольнять потреби 1 млн домогосподарств: Туреччина поставить Україні плавучі електростанції
світло, лампи, електроенергія

Довідка. Ініціатива призначена для координації зусиль донорів і української влади щодо існуючих і нових механізмів підтримки бюджету, стабілізації економіки, відновлення та модернізації України.

Платформа включає представників урядів країн G7, ключових МФО, але є відкритою для усіх союзників і партнерів України.

Платформу створено за аналогією з енергетичним Рамштайном, започаткованим на донорській конференції у Парижі в грудні минулого року у відповідь на терористичні атаки РФ на енергетичну інфраструктуру, і власне військового Рамштайну – ініціативи, яка виявилась надзвичайно успішною для координації надання союзниками військової допомоги Україні.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка