, редактор стрічки

Це не Будапештський меморандум: Зеленський пояснив особливість отриманих гарантій безпеки для України

Україна буде в НАТО після кінця війни і не погодиться на заморожений конфлікт – Зеленський
Фото: Офіс президента

Найголовнішими результатами для України після дводенного саміту НАТО стали безпекові гарантії від держав-членів блоку, які будуть ратифіковані в парламентах держав-партнерів.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками другого дня саміту НАТО у Вільнюсі.

Він одразу обмовився, що не зможе озвучити усі подробиці щодо його результатів.

Зараз дивляться

– Що ми отримали від саміту? Ми отримали великий позитив, отримали об’єднання, і лідери підтримали Україну. Отримали недвозначність щодо того, що Україна буде в НАТО. Я вважаю, що ми будемо в НАТО, щойно безпекова ситуація буде стабілізована. Якщо простою мовою, в той момент, коли закінчиться війна, Україну точно запросять в НАТО і Україна точно стане членом союзу. Я сьогодні жодної іншої думки не чув, – сказав президент Зеленський.

Президент України наголосив, що у підсумковому тексті декларації саміту НАТО були слова про безпекові умови.

Читайте також
Це питання кількох місяців: Байден про запрошення України до членства в НАТО
Зеленський та Байден

Він додав, що сьогодні хоч і не усі деталі могли бути обговорені щодо того, коли Україна стане членом блоку, але є однозначність щодо того, коли Українська держава точно буде в НАТО.

– Ніхто не буде членством в НАТО торгувати з будь-ким. Це буде реальне політичне рішення, яке засноване на безпековій ситуації в Україні. Я не знаю, чи всі відверті зі мною до кінця і чи все правдиво. Але ми віримо партнерам, оскільки ми маємо жити з вірою в союзників, які сьогодні нам допомагають перемогти в цій війні, – сказав глава Української держави.

Володимир Зеленський нагадав, що Україна за підсумками саміту отримала “оборонні підтвердження”.

– Останнє, що призвело до логічної точки в нашій зустрічі, це гарантії безпеки. Це декларація щодо гарантій безпеки в Україні, що дуже важливо. В цій декларації, якщо ви звернете увагу, ми зберегли дуже важливий момент: це те, що там прописано, що це гарантії безпеки на шляху України в НАТО. Я дуже радий, що ми це не втратили, – сказав він.

Крім того, Володимир Зеленський каже, що союз із гарантій безпеки для України є дуже серйозною підтримкою, яка буде ратифікована в парламентах усіх країн-підписантів, тому некоректно було б порівнювати ці гарантії безпеки з Будапештським меморандумом.

– У гарантіях безпеки будуть прописані конкретні кроки країн-підписантів у разі нової агресії на адресу України. Пакет – про підтримку України, про недопущення нової агресії, про посилення українських сил, про посилення фінансових структур і кібербезпеки. Також туди входить політика застосування санкцій, – сказав президент.

Він наголосив, що підписанти декларації будуть погоджувати двосторонні безпекові умови з Україною, тобто домовленності між Україною та США, Україною та Німеччиною, Україною та Японією тощо.

Читайте також
Країни G7 погодили Спільну декларацію підтримки України, Київ зобов’язується провести реформи
Країни G7 погодили Спільну декларацію підтримки України, Київ зобов’язується провести реформи

Президент каже, що хоч держави – члени НАТО запевнили його про подальшу підтримку України, багато чого залежить від того, що буде на полі бою.

– Це дуже важливо не тільки для підтримки союзниками нас, це потрібно і для нас з вами, щоб ми знали, до чого ми йдемо, що ми йдемо до перемоги і відновлення нашої територіальної цілісності. Ми не можемо просто стояти на місці і розраховувати, що десятиліття нас хтось буде підтримувати, – сказав він.

Зокрема, важливим глава держави назвав й те, що детально були обговорені аспекти щодо того, що може уповільнювати чи пришвидшувати ситуацію на полі бою, а військова підтримка українських Збройних сил не буде зменшуватись, “принаймні так сказали партнери”, додав Зеленський.

Також глава держави наголосив, що Україна не погодиться на заморожений конфлікт.

– Ми хочемо повернути нашу землю, повернути безпеку на нашу територію, повернути людей, які вимушено виїхали за територію нашої країни, і покарати всіх винних – це перемога. Заморожений конфлікт – це не перемога, – сказав він.

Україна не погодиться і на обмін будь-якого статусу на українські території, навіть якщо це буде одне село, в якому живе одна людина, сказав президент і запевнив, що партнери по НАТО знають позицію Києва.

Читайте також
Майбутнє та безпека Європи – у наших руках: Подоляк озвучив висновки саміту НАТО у Вільнюсі
Михайло Подоляк

Війна в Україні, Вільнюс, Володимир Зеленський, НАТО, Російська агресія, Саміт НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка