Роботизовані комплекси, РЕБ і РЕР: який оборонний кластер планують розвивати в Україні

У 2024 році в Україні можуть почати розвивати виробництво наземних роботизованих комплексів, систем РЕБ, РЕР та інших із можливістю застосування технологій штучного інтелекту.
Про це розповіла керівниця оборонного кластера Brave1 Наталія Кушнерська в інтерв’ю журналу Forbes Україна.
– Я не можу давати передбачення (про можливі тренди на 2024 рік, – Ред.). Можу лише сказати, що ми взяли фокус на наземні роботизовані комплекси. Є завдання – забрати людей з лінії зіткнення. Очевидно, що це також системи РЕБ і РЕР, рішення зі застосуванням ШІ, – зазначила вона.
На її думку, зараз Україна має всі шанси стати новою Кремнієвою долиною у сфері розвитку й підтримки військових інновацій. Тобто компанії матимуть швидкий доступ до полігону для технологій.
– Ми намагаємося самостійно шукати та робити те, чого нам не вистачає. Ми раді, що зросло фінансування на R&D для українських виробників. Зараз ще більше напрацьовуємо точкову допомогу компаніям, – стверджує Кушнерська.
Вона поділилася одним з успішних кейсів – це автоматичні турелі ШаБля. Від моменту реєстрації до допуску в експлуатацію минуло приблизно 4,5 місяці.
Близько 1,5 млрд грн або 70% бюджету Міністерства цифрової трансформації отримає Brave1 – семимісячний кластер оборонних технологій. Це має допомогти швидко працювати з оборонними технологіями, які виробляють в Україні.
Brave1 – це кластер оборонних технологій, створений шістьма державними інституціями. Серед них – Мінцифри, Міноборони, Мінстратегпром, Генштаб, Мінекономіки та РНБО. Вони впливають на розвиток оборонних технологій.
