В ПС ЗСУ нема даних про удари РФ ракетами з Північної Кореї. Огляд ракет вказує на КНДР

У Повітряних силах поки що немає даних про те, що РФ під час ударів по Україні 29 грудня та 2 січня використала балістичні ракети, надані КНДР.
Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону Єдині новини.
– Заява була відповідна від Сполучених Штатів. Тому фахівці вивчатимуть уламки, й тоді вже можна буде казати, чи є такий факт або немає. Поки що не можу це підтвердити, – сказав він у коментарі ведучій Вікна-новин Яні Брензей.
Водночас зауважив, що навряд чи нашій ППО буде складніше збивати балістичні ракети з Ірану чи КНДР, оскільки це переважно ще радянське озброєння.
– Я думаю, що озброєння, яке є у них, беремо ту ж Північну Корею, багато там чого радянського, багато технологій передав ще Союз. Можливо, навіть ідентичне. Тому очікувати чогось новішого навряд чи варто. Від того ж таки Іскандера, можливо, відрізняється чимось, але не надто, – додав речник.
Оновлено. Як згодом заявив спікер прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко для Суспільне. Спротив, фахівці завершили огляд залишків ракет, якими Росія била по Харкову у вівторок, 2 січня. За попередньою оцінкою, удар був здійснений ракетами з КНДР, які були передані Росії.
Дослідження уламків ракети продемонструвало, що деякі порядкові номери на озброєнні було видалено. Як припускають експерти, імовірно, це робилось задля приховування країни, де ці ракети вироблялись.
– Виявили, що деякі порядкові номери, абревіатури та позначки за допомогою приладів видалили звідти. Можливо, за допомогою болгарки чи інших інструментів. Ймовірно, хтось хотів приховати сліди саме країни-виробника ракети. Можливо, це ракети, які Росії надала Північна Корея, оскільки в них тісна взаємодія і щодо озброєння, і щодо технологій. Можливо, це результат їхньої співпраці, — сказав Чубенко.
Фахівці так і не змогли назвати вид ракети після того, як були завдані удари по Харкову 2 січня.
– Після детального огляду стало зрозуміло, що це не звичайна ракета, яку використовували росіяни, коли, зокрема, обстрілювали Харків. Там були інші внутрішні та зовнішні частини, ця ракета більшого діаметру, ніж Іскандер. Тобто, ця ракета візуально схожа, і також за деякими деталями, але певні частини відрізняються. Тобто, там була інша обмотка внутрішніх кабелів, трохи інше технічне наповнення. Тому й виникло розуміння, що це може бути ракета іншої країни-виробника, — пояснює представник прокуратури Харківської області.
Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив з посиланням на дані розвідки, що РФ щонайменше двічі завдала ударів по Україні ракетами, які їй надала Північна Корея.
Водночас уже відомо, що 10 січня Радбез ООН збереться саме для обговорення поставок Північною Кореєю Росії балістичних ракет, які використовуються у війні проти України.