Укр Рус
, редакторка стрічки

У ТЦК Івано-Франківської області розповіли, скільки людей розшукують через неявку

Мобілізація в Україні – На Івано-Франківщині майже 40 тис. військовозобов'язаних розшукує ТЦК
Фото: Генштаб ЗСУ

В Івано-Франківській області близько 40 тис. осіб подані в розшук через неявку до ТЦК (територіальних центрів комплектування).

Про це розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки Роман Боднар виданню Західний курʼєр.

Дані таких людей внесені до електронного реєстру військовозобов’язаних Оберіг, вони офіційно перебувають у розшуку.

Зараз дивляться

За словами Романа Боднара, в Україні у мирний час чоловіки, які виїжджали за кордон на термін понад три місяці, мали б самостійно прийти до ТЦК, написати відповідну заяву, щоб їх тимчасово зняли з військового обліку. Проте люди цього не робили.

– Тепер виходить, що ми марно працюємо, оповіщаємо громадян, які вже давно фактично в Україні не проживають. Але юридично ці люди у нас на балансі, тому ми змушені через поліцію оголошувати їх у розшук, – зауважив Роман Боднар.

За його словами, зараз дуже важливо, щоб призов був автоматизований шляхом залучення цифрових даних про військовозобов’язаних з різних реєстрів.

Система Оберіг

В Україні вже працює система Оберіг, куди занесено дані приблизно 90% військовозобов’язаних. За словами Романа Боднара, всіх, хто є в цій базі, поліція має право примусово доставляти до ТЦК в порядку адміністративного затримання.

Заступник начальника обласного ТЦК зазначив, що людина потрапляє до бази, якщо проігнорувала повістку, не стала на облік чи іншим способом ухилилася від призову.

– Таких осіб станом на грудень 2023 року у нас в області було 36 тис. За поточний рік в цю базу внесли ще 3 тис. громадян. Всі ці люди офіційно перебувають у розшуку. Тому не треба дивуватися, коли когось з військовозобов’язаних зупинили на вулиці, перевірили за базою Оберіг і відразу примусово доставили до ТЦК, – заявив він.

Явка до ТЦК обов’язкова

За словами Романа Боднара, за законом явка до ТЦК за викликом є обов’язковою. Цей виклик може здійснюватися в будь-який спосіб.

– Якщо людина думає, що не буде підписувати повістку і так ухилиться, це не так, – наголосив представник ТЦК.

У працівників ТЦК є бодикамери, тому відбувається відеофіксація складання протоколу про відмову від підписання.

Роман Боднар заявив, що військовозобов’язаного можуть сповістити про необхідність прийти до ТЦК у будь-який спосіб: в громадських закладах, на вулиці, на підприємстві, в транспорті, за адресою проживання тощо.

Читайте також
Чи мобілізують людей з інвалідністю ІІІ групи — відповідь експерта
Мобілізація людей з інвалідністю ІІІ групи: що треба знати

Напередодні народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив правку до законопроєкту № 10449 про мобілізацію з 18 років.

військові, Мобілізація, ТЦК, українські військові
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка