Укр Рус
, редактор стрічки, журналіст, оглядач
, випусковий редактор

На Заході не всі розуміють, що ми увійшли в новий період історії: Тімоті Еш про війну

Тімоті Гартон Еш
Фото: Getty Images

Британський історик Тімоті Ґартон Еш вважає, що багато хто на Заході досі не розуміє, що ми увійшли в новий період історії.

Про це він сказав під час свого виступу на Lviv Media Forum у суботу, 18 травня.

Війна в Україні: чого не розуміє Захід

– Я дуже радий повернутися в Україну. Це мій п’ятий візит після початку повномасштабного вторгнення (Росії, – Ред.). Щодо моєї книги, то вона починається великою війною в Європі й закінчується великою війною в Європі…

Зараз дивляться

Я не впевнений, що Україна досі чогось не розуміє про своїх партнерів на Заході. В мене складається враження, що це вони чогось не розуміють. Багато хто на Заході досі не розуміє, що ми увійшли в новий період (історії, – Ред.), – сказав історик.

Він зазначив, що поствоєнний період закінчився. За його словами, у політиці, як і в романах, початок дуже важливий.

– Те, що ви робите на початку, набагато важливіше, аніж те, що ви зробите, наприклад, через 27 років. Пригадайте перші 5 років після 1945-го – вони окреслили міжнародні правила на наступні пів століття. Тому те, що ми робимо в цей період, надзвичайно важливо, – сказав він.

За словами Тімоті Ґартона Еша, те, що не розуміє половина українських партнерів на Заході, це, власне, те, що треба перемогти.

— Занадто багато наших лідерів, включно з адміністрацією Байдена в США, урядом Шольца в Німеччині, досі займають позицію: Ми не хочемо щоб Росія не перемогла, а Україна не програла. Але вони чітко не говорять: Потрібно, щоб Україна перемогла.

Він також пригадав зустріч із прем’єр-міністром однієї з країн Європи та порівняв ситуацію з виходом на поле футбольної команди.

– Дехто запитав мене днями, це був прем’єр-міністр маленької європейської країни: Я не розумію, що це означає. Що означає, коли ми кажемо: Не програти. І я сказав йому: Не програти означає програти. Я не знаю жодної футбольної команди, яка виходить на поле з метою не програти. Тому я вважаю, що це одна з фундаментальних речей, яка має змінитися, – сказав він.

До речі, нещодавно стало відомо, що Тімоті Ґартон Еш віддав отриману за свою книгу престижну премію в сумі 50 тис. канадських доларів на потреби українськиї військовиї. Йдеться про винагороду за перемогу у престижній літературній премії Лайонела Ґелбера 2024 року за книгу Рідні землі: історія Європи через особисте сприйняття.

Читайте також
Як Україні подолати постколоніальний вплив Росії – відповідь професорки Еви Томпсон
Велика брехня: професорка Томпсон про міф щодо того, що Україна є частиною Росії

Історія, Війна в Україні
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка