Хто з українців, які оновили дані у ТЦК, отримає повістку: пояснення Міноборони

Військовозобов’язаних, які оновили свої облікові дані, запрошуватимуть до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) відповідно до наданого Генеральним штабом ЗСУ переліку критеріїв.
Про це в інтерв’ю каналу Є питання розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Як обиратимуть призовників з-поміж людей, які оновили свої дані до 16 липня
Катерина Черногоренко наголошує: за здійснення військового задуму відповідає Генеральний штаб ЗСУ. Там і формують запит до ТЦК та СП щодо певних критеріїв.
Зокрема, саме Генштабу ЗСУ відомо, яка наразі є мобілізаційна потреба та яким має бути умовний профайл військовозобов’язаного (професійні навички, вік тощо).
Наприклад, каже заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, у людини не повинно бути відстрочки чи бронювання.
– Раніше повістка або оповіщення часто надходили людині, яка має бронювання. І був певний хаос, тому що й працівник ТЦК витрачав свій час, і людина нервувала через те, чому центру комплектування невідомо про її бронювання. Зараз такого не буде, – переконана Катерина Черногоренко.
Тепер, каже заступниця міністра оборони, на рівні реєстру “відсікатимуть” усіх, хто заброньований та має відстрочку, і формуватимуть переліки відповідно до наданих Генштабом ЗСУ критеріїв.
Після цього ТЦК та СП формуватимуть запрошення та здійснюватимуть свою класичну роботу з кожним військовозобов’язаним – кому потрібно пройти військово-лікарську, даватимуть направлення, кому потрібно уточнити дані, уточнюватимуть.
Завдяки реєстру тепер в одному місці зібрані дані про всіх військовозобов’язаних, тому сповіщення формуватимуться швидше та будуть більш цільовими.
– Це схоже на таргетовану рекламу. Тобто ти працюєш саме з тією аудиторією, яка тобі першочергово потрібна, не витрачаючи додатковий час, – зауважила Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, що вчора, 16 липня, завершився двомісячний термін, протягом якого відповідно до закону про мобілізацію всі військовозобов’язані громадяни у віці від 18 до 60 років мали оновити свої облікові дані.
Так, станом на сьогодні зробили це близько 4,5 млн українців, зокрема 3,2 млн задля оновлення даних скористались застосунком Резерв+.
Відсьогодні у ЦНАПах оновити дані більше не можна. Передати інформацію про фактичне місце проживання та номер телефону можна лише в ТЦК та застосунку Резерв+.
Громадянам, які не оновили дані, загрожує штраф від 17 до 25,5 тис. грн, і, зокрема, позбавлення права керувати автомобілем.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 875-ту добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.
Джерело: Є питання