Артефакти, викрадені Росією, потрапили на міжнародний чорний ринок – Костін
![Артефакти, викрадені Росією, потрапили на міжнародний чорний ринок – Костін На міжнародному чорному ринку почали з'являтися артефакти, викрадені РФ в Україні](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/07/zdmj0xn-632x356.jpeg)
Росія не лише руйнує українську інфраструктуру, але й краде культурні цінності. Артефакти, викрадені з українських музеїв та археологічних пам’яток, уже почали з’являтися на міжнародному чорному ринку.
Про це розповів генеральний прокурор України Андрій Костін в інтерв’ю виданню Голос Америки.
Злочини РФ проти української культурної спадщини
В Офісі генпрокурора працює спеціальний підрозділ, який розслідує випадки руйнування культурної спадщини через обстріли та ідентифікує імена людей, які беруть участь у розграбуванні українських музеїв.
Водночас важливим аспектом роботи цього підрозділу є співпраця з міжнародними організаціями щодо випадків незаконного продажу українських артефактів за кордоном.
— Ми вже маємо достатньо доказів для відкриття нових кримінальних проваджень щодо цих злочинів, — сказав Костін.
Культурні втрати
За даними ЮНЕСКО, через агресію Росії українська культура зазнала збитків на $3,5 млрд лише за першу половину 2024 року, але насправді ця сума може бути ще більшою.
Однією з найбільших втрат став розграбований Маріупольський музей краєзнавства та Художній музей. З цих закладів окупанти вивезли понад 2 тис. експонатів, серед яких оригінальні картини Архипа Куїнджі та Івана Айвазовського, унікальні ікони та скульптури.
Подібна доля спіткала і музеї Херсонської області. У 2022 році росіяни вивезли з краєзнавчого та художнього музеїв понад 20 тис. експонатів. Було знищено значну частину колекції живопису, а також викрадено рідкісні археологічні знахідки, зброю та монети.
![Перевиховання дітей, розкрадання музеїв та спалення книг: що РФ робить з культурою України в окупації Культурна анексія: аналіз злочинних дій РФ у сфері культури на ТОТ](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/09/untitled-1-200x113.jpg)