Укр Рус
, редакторка стрічки

Зеленський презентував у Раді внутрішній План стійкості України

Зеленський в раді
Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський 19 листопада представив у Верховній Раді внутрішній План стійкості, який складається з 10 пунктів.

За його словами, для перемоги у цій війні українці мають внутрішню силу, і зараз треба ще більше зусиль, щоб наша єдність працювала.

Глава держави запевнив, що Україна ніколи не відмовиться від законних прав на всю свою територію, бо “ми не торгуємо суверенітетом, безпекою чи своїм майбутнім”.

Зараз дивляться

– Ми точно не дозволимо використати нашу державу у своїх передвиборчих баталіях в Європі. За рахунок України виграти не вийде… Можливо, Україні доведеться когось у Москві пережити, щоб досягти усіх своїх цілей, можливо, щоб досягти повного відновлення цілісності держави, – додав Зеленський.

Головні пункти Плану стійкості України:

  1. Єдність
  2. Фронт
  3. Зброя
  4. Гроші
  5. Енергетика
  6. Безпека
  7. Громади
  8. Людський капітал
  9. Культурний суверенітет
  10. Політика героїв.

Єдність

– Єдність – це перший пункт нашого внутрішнього Плану стійкості, і це те, без чого не може бути необхідних результатів Плану перемоги України, який був представлений вам і нашим партнерат, – наголосив глава держави.

Зеленський зауважив, аби не програти у війні, є речі, які може зробити сам народ, і є те, що можна зробити лише у єдності з союзниками.

– Внутрішній План стійкості України буде деталізований за участі громадянського суспільства, бізнесу, культурної спільноти, медійникій та правозахисників, – сказав президент.

Фронт

– Загалом пункт щодо фронту в Плані стійкості, а також пункт щодо зброї будуть чи не найбільш об’ємними. Але зрозуміло, більшою мірою це закриті пункти, – зауважив глава держави.

Додавши, що він включає конкретні заходи щодо стабілізації фронту, проведення Силами оборони операцій як на тимчасово окупованій території України, так і в РФ, а також заходи для посилення технологічності.

Зброя

– Українська зброя – одна з основ української незалежності. Але одним лише нарощуванням виробництва ми не можемо обійтися. Нам потрібно випереджати РФ в технологіях. Зараз часто ми шукаємо відповіді на їхні технологічні рішення. Саме це є головною ідеологією пункту Зброя у Плані стійкості, – пояснив президент.

Задля цього в Україні впроваджується формат технологічної Ставки, на основі якого збиратимуться найкращі фахівці.

– Реалізація воєнних пунктів Плану перемоги та відповідних пунктів Плану стійкості забезпечить реальне стратегічне стримування Росії. Навіть без ядерної зброї ми можемо знайти конвенційні інструменти стримування, – додав він.

Гроші

Ризиків для Сил оборони через фінансування немає ні цього року, ні наступного, запевнив президент.

– Всі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом.

Маємо пакет зимової підтримки для людей. В березні 2025-го, як щороку, відбудеться індексація пенсій на рівень інфляції. У наступному році передбачаємо розширення державних програм підтримки бізнесу та споживачів, – додав Зеленський.

Читайте також
Нова економічна політика України: Зеленський назвав три головні принципи
Зеленський у Раді

Енергетика

Він назвав цей пункт найбільш закритим через прагнення Росії занурити Україну в блекаут.

– Щодо енергетики з безпекових причин можна сказати ще менше, ніж про фронт. Найголовніше – вдячність кожній ремонтній бригаді, всім працівникам енергокомпаній. Усім у світі, хто допомагає Україні долати наслідки російських ударів по нашій енергетиці, – наголосив глава держави.

Безпека

 – Саме внутрішня безпека в Україні. Я б ділив цей напрям на три блоки – Україна сьогодні, Україна повоєнна та Україна сталого й надійного миру. Які кроки робимо в час війни заради внутрішньої безпеки – це тільки частково відкрита інформація, – зауважив Зеленський.

Зокрема йдеться про впровадження нової системи на загальнодержавному рівні – безпечна область, безпечне місто, безпечна громада.

Громади

– Ми створили спеціальну інституцію для того, щоб врахувати інтереси кожної громади при ухваленні державних рішень, – це Конгрес місцевих та регіональних влад, – наголосив глава держави.

За його словами, в умовах війни прифронтові та прикордонні громади потребують особливої підтримки, а ті, які прийняли найбільше переселенців, потребують спеціальних рішень для більшої внутрішньої інтегрованості людей.

Людський капітал

Для реалізації цього пункту Зеленський пропонує впровадити інститут множинного громадянства, перезапуск дипломатичної служби, а також створення спеціального органу центральної виконавчої влади – Міністерства об’єднання українців, яке займатиметься справами глобальної української спільноти.

Читайте також
Маємо визнати реальність: Зеленський про запровадження множинного громадянства
Чи можна виїхати за кордон, якщо є кредит у 2024 році

Культурний суверенітет

Передбачається реалізація формату культурного Рамштайну.

Заплановано заміщення російського культурного контенту українським для різних соціальних груп і вікових категорій, підтримка перекладів українських авторів різними мовами, збір доказів російських злочинів проти культурної спадщини України та забезпечення відповідальності Росії.

– Україні потрібен буквально календар заходів для української культури – в усіх регіонах світу, на весь рік, щоб ми могли на рівні держави цілеспрямовано та системно підтримувати український контент, український культурний продукт, – пояснив президент.

Політика героїв

Вона передбачає врегулювання переходу з військової служби у статус ветерана, залучення ветеранів на державну службу, програми підтримки ветеранів та сімей наших воїнів, повну інтеграція ветеранів у суспільне та економічне життя, реабілітацію після поранень та полону.

– У кожній кластерній та надкластерній лікарні створюються реабілітаційні відділення та центри ментального здоров’я. Завдання для урядовців, для місцевої влади: у 2о25-му році амбулаторні реабілітаційні відділення мають бути в кожній громаді, де є лікувальний заклад, – розповів Зеленський.

Читайте також
Зеленський заявив, що українська енергетика має адаптуватися до ракетних ударів РФ
Володимир Зеленський

Війна в Україні, Верховна Рада IX скликання, Володимир Зеленський
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка