Прокуратура повернула державі землі з давніми городищами часів Русі-України на Волині

На Волині прокуратура повернула державі землі з давніми городищами часів Русі-України. Йдеться про ділянки площею 80 га.
Про це повідомляють в Офісі генпрокурора.
Повернення земель історичного значення
Як розповіли в прокуратурі, на цих землях розташована пам’ятка археології національного значення – городище Замок IX-XIII ст., що з трьох сторін омивається Західним Бугом.
– Пред’явлено позов і в судовому порядку повернуто з приватної у державну власність і земельну ділянку з пам’яткою археології національного значення – Коршівським городищем часів Київської держави. Рішення суду буде виконано після набрання законної сили, – йдеться у повідомленні.
Також за позовом прокуратури державі повернуто неправомірно відведену в комунальну власність ділянку землі у 4 га під пам’яткою археології національного значення городище – Вали IX-XIII ст., що розташована у Державному історико-культурному заповіднику Стародавній Володимир.
Ще один приклад ефективної роботи – задоволення позову про повернення державі ділянки з пам’яткою археології у межах села Литовеж Володимирського району, яку незаконно передали у комунальну власність. Ідеться про археологічну пам’ятку національного значення городище Гірка XI-XIII ст.
Городище виявлено у 1901 році. Там знайдено кам’яні та кремінні знаряддя, кераміку епохи неоліту, бронзової доби та римського часу, керамічні вироби трипільської культури тощо.
Ці артефакти зберігаються у Львівському історичному музеї.
– Збереження археологічних пам’яток має особливе значення для вивчення історії формування української державності. Землі під такими пам’ятками мають історико-культурне призначення і перебувають у державній власності, що забезпечує їм особливий статус та охорону, – зазначили у прокуратурі.
Нагадаємо, у місті Володимир Волинської області студенти-археологи розкопали унікальну знахідку – стилізований герб міста XVI-XVII ст.