Опитування
Опитування
, редакторка сайту

Понад 70% українців підтримують поетапний вступ до НАТО за німецькою моделлю – опитування

Україна-НАТО
Фото: Depositphotos

Більшість українців підтримують ідею поступового вступу України до НАТО за прикладом Західної Німеччини.

Це показали результати дослідження, проведеного Центром Нова Європа.

Українці підтримують поступовий вступ до НАТО

70,3% респондентів підтримали модель поступового вступу України до Північноатлантичного блоку, яка передбачає запрошення країни до НАТО в міжнародно визнаних кордонах, однак дія статті 5 Вашингтонського договору (про колективну оборону) спочатку не поширюватиметься на тимчасово окуповані території.

Зараз дивляться

Модель поступового вступу базується на прикладі Західної Німеччини. ФРН стала членом НАТО 1955 року, а східні землі приєдналися лише після об’єднання країни 1990-го.

– Однак суттєвою відмінністю поступового вступу від часткового є те, що запрошення до НАТО поширюватиметься не тільки на Україну без тимчасово окупованих територій, як це було у випадку Західної Німеччини, а й на всю Україну, включно з окупованими територіями, – йдеться в матеріалах дослідження.

Жоден із респондентів не підтримав варіант, що передбачає передання ТОТ Росії в обмін на членство в НАТО.

– Насправді йдеться про те, що ці території є також запрошеними до НАТО, але під безпековою парасолькою блоку зможуть опинитися лише після їх деокупації в майбутньому, – зауважили соціологи.

Зазначається, що дослідження проводилося з 15 до 27 листопада 2024 року серед тисячі дорослих громадян на підконтрольних Україні територіях методом телефонних інтерв’ю.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що для України важливо стати членом НАТО, адже це найкращі гарантії безпеки. Водночас він наголосив, що неприпустимо, щоб до блоку запросили лише частину території країни.

Читайте також
Ядерна зброя і НАТО: українці назвали найкращі гарантії безпеки
Україна-НАТО

НАТО, Опитування, Україна, Українці
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка