Україна має інструменти, щоб досягти успіху у 2025 році – Білий дім

Україна має інструменти для досягнення успіху у 2025 році, який адміністрація США називає ключовим роком для повномасштабної війни.
Про це заявив заступник радника з нацбезпеки США Джонатан Файнер.
Україна має інструменти для досягнення успіху цьогоріч
За словами заступника радника президента США з нацбезпеки, наприкінці минулого і на початку цього року Україна перебувала на полі бою в такій позиції, коли “вони перемелювали Росію”.
– Так, Росія досягає певних поступових успіхів на сході України, але це має значно меншу стратегічну важливість, ніж очікували від Росії на початковому періоді війни, – зазначив Файнер.
Також він наголосив, що країна-агресор зазнає величезних втрат задля цих успіхів. Говорячи про втрати військ РФ, Файнер назвав цифру в близько тисячі вбитих і поранених на день.
Зокрема, Джонатан Файнер провів паралель між втратами російських загарбників та кількістю вбитих і поранених американських військових в Іраку.
За його словами, інколи за два тижні війни в Україні війська РФ втрачають таку саму кількість воїнів, скільки США втратили під час всієї війни в Іраку вбитими та пораненими.
Файнер назвав це приголомшливою кількістю втрат на полі бою з боку Росії.
За інформацією представника Білого дому, напередодні 2025 року успіхи російських військ на фронті були дуже обмеженими.
Водночас він нагадав, що за останній місяць США виділили додаткові ресурси для України “для продовження цього успіху”, а також запровадили значний набір нових заходів економічного тиску на Росію, спрямованих на фінансовий сектор.
Водночас він анонсував запровадження нових економічних кроків проти РФ найближчими днями.
– Ми надали Україні 20 мільярдів доларів. Йдеться про доступ до 20 мільярдів доларів доходів від активів РФ, щоб їхня економіка перебувала в стані базової платоспроможності перед приходом нової адміністрації. Отже, у них є інструменти для досягнення успіху у 2025 році, який ми завжди вважали дуже важливим роком у цій війні, – сказав заступник радника з нацбезпеки США.
Файнер додав, що від адміністрації США залежатиме, чи продовжуватимуть Штати сприяти перевазі України на фронті, а також економічному тиску на Росію, і чи “врешті-решт захочуть розпочати переговори, що, за їхніми словами, вони можуть зробити з позиції сили, якщо продовжуватимуть йти тим шляхом, яким ми йдемо зараз”.
Представник Білого дому наголосив, що Україна має сама ухвалювати рішення про переговори щодо завершення війни. І саме в цьому полягає позиція чинної адміністрації США.
– Наш підхід полягав у тому, щоб підготувати українців бути у найсильнішій позиції, якщо і коли вони ухвалять рішення піти на ці переговори. Ця ідея лежить в основі всього, що ми зробили. Зокрема, це стосується і сплеску допомоги, яку ми виділили в останні тижні, перед приходом нової адміністрації, – резюмував Файнер.
Нагадаємо, що 9 січня очікується, що буде оголошено фінальний пакет військової допомоги для України від адміністрації Джо Байдена на суму $500 млн.