Укр Рус
, редакторка сайту

Дефіцит електроенергії зменшуватиметься, але залишатиметься до 2027 року – НБУ

ремонт електромереж
Фото: УНІАН

Попри постійні атаки, українська енергетика демонструє стійкість завдяки швидкому ремонту. Однак через сильні пошкодження та велику кількість ресурсів, необхідних для її відновлення, нестача електроенергії зберігатиметься на прогнозному рівні.

Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України (НБУ).

Дефіцит електроенергії в Україні

Регулятор зазначив, що ситуація поліпшується швидше, ніж очікувалося, що дає змогу переглянути прогнози.

Зараз дивляться

– Очікується, що дефіцит поступово скорочуватиметься, проте зберігатиметься й у наступні роки, оскільки відновлення енергосистеми потребує значного часу та фінансування, – йдеться в огляді.

Споживання електроенергії зростатиме разом із відновленням економіки, а виробництво – завдяки ремонту ТЕС і ГЕС та розвитку зеленої енергетики.

Імпорт також допоможе скоротити нестачу: з грудня 2024 року його обсяг з ЄС збільшено до 2,1 ГВт.

– З урахуванням імпорту у 2025 році дефіцит е/е оцінюється на рівні 4% (6% в Інфляційному звіті за жовтень 2024 року), у 2026 році – 2% (3%) та близько 1% у 2027 році, – прогнозує НБУ.

Дефіцит електроенергії гальмуватиме відновлення економіки на прогнозному рівні. Імпорт та використання автономного енергозабезпечення підвищать виробничі витрати, що впливатиме на інфляцію, хоча цей вплив поступово зменшуватиметься.

Загроза нових руйнувань і зростання дефіциту залишається високою. Якщо це станеться, економічне зростання сповільниться, а ціни підвищаться.

Водночас позитивним фактором може стати швидший ремонт, запуск нових енергопотужностей та розширення імпорту, що допоможе зменшити нестачу електроенергії.

Читайте також
В Укренерго спростували інформацію про відключення світла через морози в лютому
електростанція

Джерело: НБУ
електроенергія, Національний Банк України, НБУ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка