, редакторка сайту

ЦВК готує новий механізм голосування для українців за кордоном

українці за кордоном
Фото: Pexels

Через війну та масове переміщення українців багато виборців можуть залишитися без можливості проголосувати. Виникають складнощі в організації голосування громадян за кордоном, адже чинне законодавство дає змогу голосувати лише в посольствах і консульствах, які не можуть охопити багатомільйонну діаспору.

У зв’язку з цим, як повідомляє голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в інтерв’ю УП, в Україні готують пропозицію про запровадження ще одного механізму так званої активної реєстрації.

Голосування за кордоном: в Україні готують пропозицію нового підходу

В Україні вже є процедури зміни виборчої адреси на фактичне місце проживання, щоб забезпечити громадянам право на голосування. Цей механізм працював ще на місцевих виборах 2020 року.

Зараз дивляться

– Цю можливість запровадили з ухваленням Виборчого кодексу, і 2020 року на місцевих виборах вона вже реалізовувалася. Або ж, якщо ми говоримо про загальнодержавні вибори, людина може змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, – розповів Діденко.

Наразі у ЦВК працюють над новими пропозиціями до закону про повоєнні вибори, щоб спростити ці процедури та розширити їхні можливості.

Зазначається, що одним із найбільших викликів є організація виборів для українців за кордоном. На консульському обліку зараз менше ніж 400 тис. громадян, але, за оцінками України, реальна кількість виборців сягає 5-6 млн.

Посольства та консульства не можуть забезпечити можливість проголосувати такій кількості людей, тому ЦВК пропонує впровадити механізм активної реєстрації.

– Для них ми зараз готуємо пропозицію про запровадження ще одного механізму. Якщо Верховна Рада підтримає нашу ідею, то з’явиться третя можливість проголосувати – так звана активна реєстрація, – повідомив керівник ЦВК.

Цей механізм передбачає, що громадяни заздалегідь повідомлятимуть про своє місцеперебування та бажання голосувати. Це можна буде зробити як фізично в посольстві, так і онлайн. На основі цих заяв можуть бути створені додаткові виборчі дільниці в місцях концентрації українців.

Діденко зазначив, що наразі українське законодавство дає змогу створювати виборчі дільниці тільки на території посольств і консульств, тому для впровадження нових механізмів необхідно ухвалити зміни.

Читайте також
Місяця на підготовку буде мало: голова ЦВК про виклики післявоєнних виборів
вибори в Україні

Джерело: Українська правда
вибори в Україні, вибори президента, парламентські вибори, ЦВК
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка