В угоді щодо копалин із США не йдеться про будь-який борг України – Качка

В угоді між Україною та США щодо корисних копалин не йдеться про будь-який новий борг або трансформацію американської допомоги в борг.
Про це заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону Єдині новини.
Качка про угоду між Україною та США щодо копалин
– Цей документ розроблено фактично як певне продовження тих документів, які дискутувалися ще з середини лютого, коли вперше міністр фінансів США Скотт Бессент прибув до Києва і запропонував свою умову з ідеєю цієї угоди, але це вже в межах офіційного переговорного процесу. Ви знаєте, що уряд України створив делегацію на переговори, – заявив Качка.
На його думку, це певний місток або перший документ, який задає спільну рамку між Україною і США щодо майбутньої угоди.
– Ми справді до цього дуже активно дискутували з американською стороною у Вашингтоні, проговорювали в деталях всі нюанси дуже конструктивно. Для нас важливо відзначити, щоб весь світ розумів, що це не якась теорія змови.
Головні принципи цієї угоди – корисно і для США, і для нас, тому що задає й динаміку переговорів. Ви бачили, що там досить швидкі стислі терміни та інтенсивність переговорів, – сказав заступник міністра економіки.
З іншого боку – це принципи, що йдеться про інвестиції в Україну, які дозволяють народу США заробити від того, що вони допомагають нам. Водночас не визнаючи це як певний борг або зміну умов допомоги, яка надавалася, стверджує Качка.
– Плюс до того всього, що ми бачимо вже зараз у процесі переговорів, що з’являється дуже чіткий акцент на майбутню допомогу. Це теж дуже важливо не лише в економічному, а і політичному контексті, – зазначив заступник міністра економіки України.
Спільний фонд зможе інвестувати у розробку родовищ
Як пояснив Качка, майбутній спільний інвестиційний фонд України та США матиме право інвестувати як у розроблення родовищ корисних копалин, так і в інфраструктурні проєкти.
За його словами, цей фонд як фінансовий інструмент отримає привілейоване право інвестувати у широке коло об’єктів в Україні.
Насамперед ідеться про корисні копалини, проте Україна зацікавлена в американських інвестиціях у дорожню, портову та енергетичну інфраструктуру. Качка наголосив, що варто забезпечити максимально ефективну роботу майбутнього фонду.
