, керівниця розділу Lifestyle

Приватбанк націоналізація: 3 сценарії розвитку подій

Приватбанк націоналізація: 3 сценарії розвитку подій

Що сталося?

В Україні покотилася нова хвиля чуток про можливу націоналізацію Приватбанку. За інформацією, це може статися вже у п’ятницю, 16 грудня. Інші джерела називають датою наступний тиждень або першу половину січня.

Чому варто переживати?

Приватбанк нарівні з державними Ощадбанком і Укрексімбанком є “системно важливим”. Це означає, що потенційне банкрутство банку загрожує фінансовій стабільності держави.

При цьому титул “системно важливого” банку фактично гарантує, що його не визнають банкрутом, однак держава може вдатися до націоналізації.

Зараз дивляться

Що таке націоналізація?

Націоналізація – процес переходу банків у власність держави, а саме переважаючої частки акцій, які дозволяють державі повністю керувати процесами в банку.

Націоналізація вигідна тільки вкладникам банку, який хочуть націоналізувати, оскільки вони збережуть свої заощадження та отримають їх у повному обсязі. Для держави націоналізація означає взяти на себе зобов’язання щодо виплат у повному обсязі.

Нацбанк підливає масло у вогонь

Чутки про націоналізацію Приватбанку почали розростатися після дій Нацбанку. Раніше НБУ зберіг валютні обмеження, пояснивши це “можливістю невиконання окремими банками програм капіталізації”.

Крім того, згідно з грудневим звітом НБУ, основним ризиком для фінансової стабільності є ризик невиконання окремими великими банками програм капіталізації. Йдеться про суму у 132 млрд грн, більше половини якої приписують Приватбанку.

Водночас глава Нацбанку Валерія Гонтарєва інформацію про націоналізацію Приватбанку не коментує, посилаючись на конфіденційність.

– Інформація по кожному банку – це банківська таємниця, – сказала вона.

Приватбанк все заперечує

У прес-службі банку впевнені, що ситуація навколо Приватбанку – це добре спланована інформаційна атака. Кажуть, націоналізація не має для вкладників і клієнтів жодних наслідків, оскільки призводить лише до зміни власників.

– Якби держава хотіла націоналізувати банк, то вона б діяла без зайвої публічності. Тут же все по-іншому: використовуючи нерозуміння громадянами суті націоналізації, розганяють паніку. І ми, на жаль, знаємо, хто у цього замовник і чиїми руками це все реалізовується, – каже замред правління Приватбанку Олег Гороховський.

Крім того, інформацію про націоналізацію у банку пов’язують зі спробою дестабілізації ситуації в країні. У прес-службі Приватбанку переконані, що інформація – фейкова, оскільки в Україні відсутнє юридичне поняття і законодавчі шляхи націоналізації стабільно працюючого банку.

– ПриватБанк згідно з графіком проводить узгоджені дії НБУ за програмою докапіталізації, яка розрахована до кінця 2018 року, виконує всі нормативи діяльності банків в Україні, – говорять у прес-службі.

Чого чекати?

Ситуація з Приватбанком може розвинутися по-різному.

  1. Планова капіталізація – Приватбанк і НБУ домовляються по сумі капіталізації, і встигають її провести.
  2. Добровільна націоналізація – Мінфін входить до складу акціонерів банку з контрольним пакетом акцій і вкладається у Приват. У цьому випадку фахівці прогнозують емісію гривні, відповідно, зростання цін і курсу долара.
  3. Примусова націоналізація – введення в банк тимчасової адміністрації та блокування рахунків українців. Вже після цього в Приватбанк увійдуть Мінфін і Нацбанк. У разі конфлікту з Коломойським та Боголюбовим, з банку звільняться IT-фахівці, що спричинить глобальний технічний колапс: українці не зможуть користуватися послугами, а також не відразу отримають доступ до своїх рахунків. Після цього послідує глобальний відтік депозитів і серйозні фінансові проблеми в Приватбанку.

ПриватБанк
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка