Укр Рус

Макрофінансова допомога для України – заява ЄС

макрофинансовая помощь

Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, пише Інтерфакс-Україна.

– Україна подала заявку на отримання нового пакету макрофінансової допомоги. Європейська комісія проведе оцінку потреби країни у зовнішньому фінансуванні і на підставі результатів оцінки буде вирішено, чи доцільно надавати нову макрофінансову допомогу, – сказав він.

Якщо буде прийнято позитивне рішення, то Європейська комісія подасть відповідну пропозицію в Європейський парламент та Раду Європи.

Зараз дивляться

Читайте: Нові торгові квоти ЄС для України

Мінгареллі нагадав, що за останні три роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу на €3,4 млрд. Крім того, до кінця цього року буде прийнято рішення про надання останнього траншу на €600 млн у рамках діючої програми макрофінансової допомоги Україні.

Він також повідомив, що Україна до цього часу виконала 17 з 21 попередніх умов для отримання третього траншу.

Разом з тим, Україна не виконала чотири вимоги, зокрема, зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірку інформації про бенефіціарних власників компаній.

Оновлено 15.05: Представництво ЄС спростувало інформацію, згідно якої Україна повинна отримати третій транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву представництва.

У представництві з цього приводу нагадали висловлену раніше позицію Європейської комісії.

– Станом на сьогодні Україна не виконала чотири вимоги, передбачені для надання третього і останнього траншу макрофінансової допомоги. За таких обставин Європейська Комісія не може виділити останній транш чинної програми макрофінансової допомоги. Ми закликаємо Україну зберігати нинішню динаміку здійснення реформ у сферах, де спостерігається хороший прогрес, а також завершити впровадження невиконаних заходів в рамках діючої програми з підтримки всіх зацікавлених сторін, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 грудня президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. Під час розмови сторони скоординували підходи до створення Антикорупційного суду в Україні з урахуванням відповідної ініціативи президента, а також забезпечення ефективної діяльності антикорупційних інституцій.

ЕС, Фінансування
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка