Губернатор Немировський: В Одесі немає сепаратизму (відео)

Урядовці, народні депутати, експерти. Телемости з Одесою, Харковом, Херсоном, Донецьком. Головні питання – як Україні жити далі і що треба змінити кардинально.
Перед Україною стоїть одна величезна проблема децентралізації влади – аби в регіонів залишалося більше і повноважень, і грошей, які вони самі собі заробили.
«Нам треба створити владу на територіях – облрада, райрада, сільська рада де факто, яку будуть обирати люди. Не має бути посланників царя у вигляді існуючих сьогодні губернаторів, які будуть сьогодні розставляти абсолютно незрозуміло кадри на території. Кадри, які працюють, вони мають у більшості своїй обиратися і служити людям, які їх обирають», – каже віце-прем’єр-міністр з регіональної політики України Володимир Гройсман.
Лише передати повноваження в регіони – замало, наголосив народний депутат від УДАРу Віктор Пинзеник. Не треба забирати повноваження з Києва, просто щоб їх забрати. Влада має надавати сервіс, а не робити милість.
«Якщо мова йде про те, щоб забрати центр рішень з Києва і передати в Донецьк, Харків, Львів, Одесу, то побійтесь бога, що ми хочемо? Замість одного місця, де ділять гроші і де приймають рішення – буде інше містечко. Насправді, чого потребує Україна? Щоб люди не залежали ні від Києва, ні від Донецька, ні від Харкова, ні від Львова. Щоб бізнесу не треба було за ліцензіями чи за грошима їздити», – вважає Пинзеник.
Під час телемостів із чиновниками, політиками та підприємцями Півдня і Сходу говорили про їхнє бачення стану справ. Наступною після Криму під загрозою може опинитися Одеса.
Раніше Служба безпеки України попередила місцеву владу на Південному Сході країни про кримінальну відповідальність за дії, які створюють передумови до повалення конституційного ладу в країні. Губернатор області запевняє: в регіоні немає ані сепаратизму, ані міжетнічних проблем.
«В Одесі немає сепаратизму. В Одесі за гроші наймаються так звані «антимайдани». Це, звичайно, складно зупинити, правоохоронні органи працюють більш-менш ефективно. Але це не сепаратизм, це гроші. Місцеві політики намагаються таким чином побудувати своє політичне майбутнє», – каже голова Одеської облдержадміністрації Володимир Немировський.
На тлі окупації Криму, економічних негараздів і соціальних хвилювань, майбутнє України – це реформи, кажуть експерти.
«Якщо ми знайдемо цей інструмент, то ми ніколи не матимемо проблем із нашими регіонами. А для цього потрібна, у першу чергу, реформа децентралізації. Нам потрібна конституційна реформа, боротьба з корупцією, незалежна судова система – це ті інституційні умови, які мають забезпечити нам можливості росту», – переконаний голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
Під час інтерактивного опитування глядачі студії «Свободи слова» відповіли на запитання, чи готова Україна до проведення референдуму щодо федералізації. Ствердно відповіли тільки 18% людей.
//ICTV