PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Комуністи відмовилися підкоритися міністру і йдуть на вибори

Міністр юстиції Павло Петренко заявляє, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністична партія робітників і селян.

Комуністи відмовилися підкоритися міністру і йдуть на вибори

Міністр юстиції Павло Петренко заявляє, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністична партія робітників і селян.

– Після ухвалення законів (про декомунізацію) була створена незалежна комісія, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартії (оновлена) та Комуністична партія робітників і селян. На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, в своїй діяльності, в найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч. 2 ст. 3 закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки”. Ця політична сила і дві інші комуністичні партії від сьогодні не можуть бути суб’єктом виборчого процесу та не можуть брати участь у політичному житті країни, – заявив П. Петренко на брифінгу в Києві в п’ятницю.

Він пояснив, що Мін’юст здійснює перевірку політичних партій на предмет того, чи не суперечать їхня символіка або статут цьому закону.

Читайте: Яценюк вимагає чесних виборів у Чернігові 


Петренко наголосив, що Мін’юст доведе процес заборони всіх компартій до логічного завершення та ухвалення відповідного судового рішення.

– Ми, звісно ж, доведемо до кінця судові процеси. Але сьогодні справді історичний день, тому що суспільство більше не буде обманювати себе представниками цих політичних сил, не буде отримувати ту інформацію і ту пропаганду, яку здійснювала Комуністична партія.

Щодо ухвалення закону про декомунізацію, він зазначив, що суд, попри надання безлічі доказів, “через свою неспроможність об’єктивно, чесно вести цю справу затягнув процес до цього року”. “Але український парламент цьогоріч зміг ухвалити реально європейський закон, який передбачає засудження комуністичного, націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні. Цей закон дав можливість українському народові та українській владі дати чітку відповідь тим особам, які підтримують ці режими”, – наголосив П. Петренко.

Тим часом перший секретар ЦК Комуністичної партії України Петро Симоненко заявляє, що рішення влади України про позбавлення КПУ статусу політичної партії та заборону брати участь у виборчих процесах не вплине на плани комуністів брати участь у виборах.

“Комуністи братимуть участь у виборах”, – заявив П. Симоненко агентству “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю, коментуючи заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави Мін’юсту Павла Петренка про анулювання статусу і прав, як суб’єктів політичного процесу, Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та “Комуністична партія робітників і селян”.

Як відомо, проведення місцевих виборів в Україні заплановано на 25 жовтня 2015 року.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка