, випускова редакторка

Україна пропонує РФ проводити переговори щодо статусу Криму протягом 15 років – Подоляк

Михайло Подоляк
Фото: Офіс президента

Українська делегація під час сьогоднішніх переговорів у Стамбулі (Туреччина) запропонувала російській стороні переговори щодо статусу тимчасово окупованого РФ півострова Крим.

Про це розповів сьогодні на брифінгу за підсумками переговорів радник керівника Офісу президента України, член української делегації Михайло Подоляк.

Так, українська делегація представила новий міжнародний договір про гарантії безпеки для України. За словами Подоляка, питання Криму в ньому буде винесено в окремий пункт.

Зараз дивляться

Українська сторона пропонує зараз зафіксувати позиції України та РФ щодо Криму, а в подальшому протягом 15 років окремо проводити двосторонні переговори щодо статусу півострова.

– Це окремий пункт договору, яким ми пропонуємо зафіксувати позиції України та РФ. Протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму та Севастополя. Окремим пунктом ми пропонуємо російській стороні наступне: що Україна та РФ не будуть протягом цього часу, терміну, поки йдуть переговори, використовувати військові чи збройні якісь сили для того, щоб вирішити питання Криму, – наголосив Подоляк.

Водночас, за пропозицією Києва, питання тимчасово окупованих територій Донбасу повинно обговорюватися на переговорах між президентами України Володимиром Зеленським та РФ Володимиром Путіним.

– Що стосується території ОРДЛО, то ці питання винесені до окремого пункту, який буде проговорюватися вже в рамках переговорів між президентами України та РФ, – зазначив Подоляк.

Своєю чергою, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв пояснив, що ухвалена Україною концепція деокупації тимчасово окупованих територій не передбачає повернення Криму військовим шляхом.

Водночас він уточнив, що РФ своєю участю в такому договорі про гарантії безпеки з пунктом про Крим фактично визнає, що півострів є окупованою територією.

– Оскільки ведуться переговори про статус, значить РФ визнає, що Крим – це окупована територія. Згідно із Женевською конвенцією 1949 року про статус окупованих територій, на територіях окупованого Криму має діяти українське законодавство. Це дуже важливо для нас… Обов’язково має бути зазначено, що це окуповані території, – наголосив Джемілєв.

А голова української делегації на переговорах у Стамбулі Давид Арахамія запевнив, що позиція України щодо територіальної цілісності є незмінною.

– Ми визнаємо міжнародні кордони України станом на 1991 рік. Немає тут жодних компромісів. Ми тільки таке формулювання підписуємо, – повідомив він.

Читайте також
Україна запропонувала підписати міжнародний договір про гарантії безпеки: ключові пункти
Давид Арахамія

Анексія Криму, Війна в Україні, Михайло Подоляк, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка