Укр Рус
, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Лукашенко українським зерном хоче вибити собі індульгенцію у Заходу – експерт

Лукашенко українським зерном хоче вибити собі індульгенцію у Заходу – експерт
Фото: Depositphotos

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко хоче знайти вихід із міжнародної ізоляції завдяки проблемі постачання зерна з України.

Про це пише старший науковий співробітник Atlantic Council Браян Вітмор.

– Ключ до потенційної реабілітації Лукашенка — у проблемі, яку створив його союзник та покровитель Володимир Путін. Це глобальна продовольча криза, що насувається, через неможливість вивезти українське зерно в результаті блокади Чорного моря Росією, – зазначив експерт.

Також він згадав слова президента Європейської комісії Урсулаи фон дер Ляєн, яка сказала, що продовольча криза виникла лише з вини Росії. Адже саме через Москву з українських портів неможливо вивезти 22 млн тонн зерна.

Зараз дивляться

За словами Браяна Вітмора, європейські лідери шукають шляхи, щоб пом’якшити продовольчу кризу у світі. Один із таких варіантів – транспортування зерна до портів Балтійського моря через територію Білорусі.

– Неприємна дилема намалювалася. Щоб вирішити потенційно катастрофічну світову продовольчу кризу, створену Путіним, Заходу доведеться укласти угоду з Лукашенком, – зазначив експерт.

Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш коротко виклав проблему угоди з дияволом, зазначивши, що, з одного боку, Білорусь буде найефективнішим маршрутом для доставлення зерна до балтійських портів. Але з іншого боку, додав він, питання в тому, що Білорусь попросить натомість і що ціна може бути надто високою.

– Ціна, яку вимагатиме Мінськ, напевно, буде пов’язана з послабленням міжнародних санкцій проти режиму Лукашенка, — зазначив Вітмор.

Читайте також
Туреччина створює штаб для експорту українського зерна та соняшнику
У Туреччині заявили про можливість експорту українського зерна та соняшника

Війна в Україні, Олександр Лукашенко
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка