Історик Тімоті Еш назвав основну різницю між Байденом, Шольцом і Зеленським

Британський історик Тімоті Ґартон Еш висловився про різницю між президентами США Джо Байденом та України Володимиром Зеленським, а також канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Під час свого виступу на Львівському медіафорумі він назвав Байдена політиком холодної війни, а Шольца – людиною, яка тяжіє до мирного вирішення питань.
Історик порівняв Байдена, Шольца та Зеленського
– Байден – політик Холодної війни. Від самого початку він доносив Джейку Саллівану думку: Не втягуй мене в Третю світову війну. Він дуже боїться ескалації. Випадок Шольца складніший, він більше тяжіє до мирного вирішення питань. Крім того, це людина, яка прийшла з економіки та фінансів. Тому він був не готовий до лідерства у часи війни, – сказав історик.
За словами Еша, його насправді дуже цікавить порівняння Володимира Зеленського й Олафа Шольца.
Він сказав, що Зеленський “був далеко не найкращим президентом мирного часу, та він фантастичний лідер воєнного часу”. Він також назвав Шольца “досить непоганим” канцлером у мирний час, але “безпорадним” за нинішніх умов.
– Він не розуміє, що під час війни треба реагувати швидше, рішучіше, сміливіше, навіть говорити інакше. Наведу вам приклад. У лютому, на Мюнхенській безпековій конференції, лідери України та Німеччини виголошували промови один за одним – якщо не помиляюся, спочатку був Шольц, потім Зеленський. І під час промови Шольц сказав: “Ми стурбовані тим, як українські солдати займаються своєю діяльністю”.
Просто вдумайтеся. Це ніби діти в садочку займаються своїми справами. Він не спромігся сказати слово “б’ються”. Зеленський же сказав, що українські воїни б’ються (з окупантами, – Ред.). Це приклад того, що Шольц є яскравим свідченням – Європа досі не адаптувалася до згадки про війну, – зазначив Еш.
Британець назвав головним словом цього десятиліття слово “воля” та пояснив, чому.
– Воно поєднує у собі слова свобода та наснагу до боротьби за неї. Це щось, що ми на Заході забули. Ми думали, що свобода – це процес, але це завжди боротьба. Сьогодні я виправляв свій матеріал. Редактор (який читав його, – Ред.) виправив слово воля на вуаля, оскільки не знав що це таке. Певним чином, це дуже поетично. У нас є світ Західної Європи, світ “вуаля”, і світ Східної Європи, світ “волі”, – зауважив Еш.
Також під час Львівського медіафоруму Тімоті Ґордон Еш висловив думку про те, чого не розуміє Захід про війну в Україні.