Укр Рус
, редакторка стрічки

Українці, які віддалено працюють у Польщі, повинні сплачувати податки до бюджету – Мінфін

Українські біженці у Польщі повинні сплачувати податок із доходів, отриманих в Україні
Фото: Pexels

Українці, які віддалено працюють у Польщі, повинні сплачувати податок до бюджету країни.

Про це повідомляє польський портал money.pl.

За польським законодавством, ті, хто живуть у Польщі, але працюють на іншу країну – працюють нелегально.

Зараз дивляться

Біженці з України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і відтоді працюють у країні віддалено на своїх українських роботодавців, мають подати податкову декларацію та сплатити прибутковий податок до 20 вересня.

Раніше видання писало, що уряд Польщі через ситуацію в Україні вирішив утриматися від збору цього податку. Пізніше в Мінфіні Польщі заявили, що їхній лист щодо оподаткування має загальний характер, і українська сторона неправильно його витлумачила.

Читайте також
Держава не утримує: у Польщі працюють понад 1 млн українців
У Польщі працюють понад 1 млн українців

За польським законодавством, українці, які заїхали до Польщі з 24 лютого і відтоді не полишали країну, весь час працювали дистанційно на українського роботодавця, з 25 серпня (тобто після 183 днів у Польщі) стають польськими податковими резидентами.

– Щодо українців у Польщі, то хочу запевнити вас у дуже гнучкому та індивідуальному підході польських податкових органів… З огляду на особливі потреби українських платників податків, ми запровадили спеціальне регулювання для громадян України, яке дозволяє їм за їхнім бажанням обирати оподаткування, якщо б вони були податковими резидентами Польщі, – йдеться у листі до Мінфіну Польщі.

Зазначається, що цей спеціальний режим є добровільним і доступний лише у період з 24 лютого до 31 грудня 2022 року для українців, на яких поширюється Закон від 12 березня щодо допомоги громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом.

Українські біженці у Польщі повинні сплачувати податок із доходів, отриманих в Україні Фото 1

скрин

За оцінками польського уряду, з-поміж майже 6 млн біженців приблизно 1 млн планує залишитися у Польщі. Ті, хто працює на український бізнес дистанційно, до цього не мали податкового статусу в Польщі, після 20 вересня мали б оформити статус резидента.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка