, Журналістка Факти ICTV
, випускова редакторка

Переплати за газ: що відбувається з поверненням коштів українцям

Переплати за газ за травень 2022 – що відбувається з поверненням коштів українцям
Фото: Depositphotos

Наприкінці червня 10 млн українських домогосподарств дізналися, що з 1 травня газ їм постачає вже зовсім інша компанія – Нафтогаз України, яка є “постачальником останньої надії”. Перевели людей автоматично, оскільки попередні постачальники не закупили блакитне паливо.

Та через те, що споживачів не попередили про переведення, багато хто з них вже встиг заплатити за газ (за травень) старому постачальнику – хтось зробив це самостійно, а комусь навіть прийшов рахунок.

Тепер люди намагаються повернути свої гроші. Але їхні заяви просто ігнорують.

Зараз дивляться

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг отримала вже сотні скарг від людей, які за 5 місяців так і не змогли повернути свої переплати. НКРЕКП звернулася до газзбутів з вимогою повернути переплати.

– Вони кажуть: Ой у нас брак коштів, десь вони пішли на виплату зарплати, але вже немає чим зарплату платити, будемо десь добувати, – пояснив Фактам ІСТV член НКРЕКП Валерій Тарасюк.

НКРЕКП може оштрафувати недобросовісних постачальників, які не повертають переплати. І навіть анулювати ліцензію. Але для цього треба спершу прийти до них з перевіркою. Така процедура. А це під час війни складно. Тож поки – просто переконують, без застосування санкцій.

– Ми маємо комунікацію, ми їх спонукаємо до цих дій, і з кожним днем випадків повернення цих переплат більше і більше. З перевірками зараз у час воєнного стану також є перепони, але ми рухаємося в цьому напрямку. Та поки ми спілкуємося як по-хорошому, так і не дуже по-хорошому через регуляторну процедуру, – уточнив Валерій Тарасюк.

Санкцій точно не уникнути тим постачальникам, які надіслали людям платіжки у червні, попри те, що не постачали газ.

– Газзбут точно знає, що в нього не було газу поставити населенню, він точно знає, що газ постачав “постачальник останньої надії”. І, попри це, виставив рахунок. Це – ознаки шахрайства, будемо разом з правоохоронними органами розслідувати, – заявив Тарасюк.

Людям радять звертатися і одразу в суд, якщо сума переплати перевищує судові збори.

Варто зазначити, що в листопаді ціна газу для побутових споживачів залишилася стабільною й коливається від 7,70 до 9,99 грн (тобто є такою ж, як і в жовтні).

У вересні газопостачальна компанія Нафтогаз України детально пояснила, що робити громадянам, які отримали платіжки за спожитий газ із некоректними показниками.

Газ, Комунальні платежі, Нафтогаз України, НКРЕКП
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка