ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Брак книжок для незрячих: ICTV приєднався до озвучування аудіокниги

В Україні близько 100 тис. людей з вадами зору. Одна з їх основних проблем – доступ до друкованої інформації, особливо до сучасних творів.

В Україні не так багато бібліотек куди вони можуть звернутися задля читання або отримання аудіо-видань. Книжкові фонди оновлюються помалу, тож громадськість через проекти намагається допомагати і поповнювати бібліотечні скарби сучасними аудіо-книжками.

Спеціалізованих бібліотек для незрячих в Україні 60. Порівняно зі звичайними, тут відвідувачі частіше беруть книжки додому. Відчувається і брак видань, оскільки сучасних творів шрифтом Брайля майже не друкують. А вони дуже потрібні, адже для багатьох книга – це єдина можливість пізнати світ.

Читайте: Як змінилося життя незрячих за 200 років: топ-5 геніальних винаходів

Ознайомитись із сучасним твором можна і прослухавши аудіо-книгу. Тож бібліотеки поповнюють і аудіо-каталоги. Зберігають на флешках і дисках. Якщо є бажання прослухати сучасні твори безпосередньо в закладах, встановлюють комп’ютери і програми, що читають для відвідувача. Наприклад, вірші.

Телеканал ICTV теж долучився до озвучування книжок. Це запропонували в благодійному фонді, що створює аудіо-книги для сліпих. Обрали твір французької письменниці Каролін Ламарш – День Пса. Уже за кілька днів готове видання буде передане фонду для розповсюдження серед бібліотек.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що вчені розробили революційний метод лікування незрячих дітей.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка