ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чому переміг Зеленський: аналітик КВУ Рибачок про результати виборів

Гість студії Факти ICTV  аналітик Комітету виборців України – Рибачок Денис. Він розповів про те, чому такий великий розрив між кандидатами в голосах і чому люди не цікавляться і не читають програми кандидатів в президенти.

Далі пряма мова:

– На вашу думку, чому такий великий розрив між кандидатами?

В першу чергу, це був елемент протестного голосування, якщо ми подивимося на соціологію, яка була перед першим туром виборів, то 90% українців не довіряють ні парламенту, ні президенту, ні Кабінету міністрів. Це не могло не позначитися на результатах. При цьому, понад 80% виборців хочуть бачити нові обличчя у політиці. Недовіра до старих і пошук нових еліт – призвела до того, що був серйозний запит на оновлення політичної еліти.

– Чому люди не цікавляться і не читають програми, не аналізують кандидатури і чекають від президента у перші 100 днів зниження комунальних тарифів? Чому людям не пояснюють, що це не входить у компетенцію президента?

Ми аналізували програми усіх кандидатів і можу сказати, що половина, чого обіцяють – взагалі не відноситься до повноважень президента. Питання тарифів також не відносить до цього.

Чому так стається – це питання очікування громадян. Люди звикли, що президент має відповідати за все. Остаточний курс держави ми зрозуміємо після того, як у жовтні пройдуть парламентські вибори.

– Можливо, треба змінити правила ведення передвиборчих кампаній, щоб одні не давали пустих обіцянок, а інші марно не сподівалися?

Це питання політичної відповідальності. Неможливо заборонити юридично кандидатам прописувати якісь обіцянки. Якщо людям це подобається – кандидати будуть це робити. У людей нема довіри до програм кандидатів, тому вони їх не читають. Українці готові чекати близько пів року на покращення життя.

– Чи будуть ініціювати спрощення процедури зміни місця реєстрації?

Ця практика, яка є зараз абсолютно не нормальна. Ми зі свого боку будемо ініціювати  все, що можливо, для того, щоб хоча б на парламентських виборах у нас цієї проблеми не було.

Читайте: Другий тур виборів 2019 – онлайн

До слова, Ольга Айвазовська поділилася своїми враженнями щодо другого туру, розповіла про порушення, які були зафіксовані на дільницях та чому МВС називає ці вибори особливими.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка