ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Кількість порушень зменшилася: Айвазовська про другий тур виборів

Гість студії Факти ICTV  голова правління всеукраїнського громадського об’єднання Громадянська мережа Опора Ольга Айвазовська. Вона поділилася своїми враженнями щодо другого туру,розповіла про порушення, які були зафіксовані на дільницях, та чому МВС називає ці вибори особливими.

Далі пряма мова:

– МВС називає ці вибори особливими, оскільки фальсифікацій практично не було? Що скажете ви?

– Кількість порушень зменшилася порівняно з першим туром. Було декілька кричущих випадків. Наприклад, на одній з дільниць у Лебединському. Вона  не відкрилася до 16.00 через те, що члени ДВК вимагали більшої оплати. В результаті проголосував лише один виборець. Членам ДВК загрожує до 7 років позбавлення волі.

Були факти підписання пустого протоколу, наприклад, в Одеській області. Спроби виносу бюлетеня. Це все були поодинокі випадки, тому ми можемо стверджувати, що Україна зробила такий вибір у досить демократичний спосіб.

– Що ви скажете про явку. 40% людей не проголосували – це нормальний факт?

– Явка на 1%-1.5% нижча, ніж на попередньому турі. Ми маємо понад 13% громадян, які живуть або працюють за кордоном, але були внесені до списків виборців. Явка є європейською – не було гіперактивностей  і провалу.

– Як би ви загалом описали українського виборця? Чи навчилися українці, на вашу думку, обирати і чи маємо ми загалом усвідомлення відповідальності цього процесу і кінцевого вибору?

– Завдяки таким телеканалам, як ICTV, який протягом 90 днів робив дуже багато якісних просвітницьких матеріалів, очевидно, що виборці отримують більше інформації про те, що є порушенням, як захистити своє виборче право. Але змістовного вибору, як на мене, жоден з кандидатів не дав нам шансу зробити. Тому що йдеться не лише про програми, які реєструються в ЦВК, а й про якісну дискусію щодо завдань для кандидата, перших кроків.

Читайте: Другий тур виборів 2019 – онлайн

– Ми зараз у сірому нерозумінні, в тумані щодо того, як буде рухатися держава. Головне – не перетнути червоні лінії новому кандидату щодо РФ, щодо міжнародного збройного конфлікту на Сході України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка