Хакерські атаки Росії. Конгрес США виділив $425 млн на кібербезпеку виборів 2020
Росія здійснювала кібервтручання в американські вибори 2016 року, таким є спільний висновок американських розвідувальних служб.
Наблизившись до виборів 2020 року, посадовці та законодавці у США досі висловлюють занепокоєння, чи будуть захищені наступні вибори від кібератак та інформаційного втручання із-за кордону.
На перегонах 2016 понад 20 американських штатів стали мішенню хакерських атак. Американська розвідувальна спільнота тоді постановила, що Росія намагалася втрутитися у хід президентських виборів.
Читайте: Україна не втручалася у вибори в США 2016 року – ФБР
Аби цього не сталося 2020 року, конгресмени запланували у бюджеті на наступний рік $425 млн на покращення кібербезпеки виборчих систем.
Але ще до атак на Україну, Росія була активною у кіберпросторі понад десятиліття – кажуть експерти. Ще 2007 року вона атакувала мережі Естонії, в 2008 році – у Грузії. Тепер аналітики вважають, що головна ціль Росії – США.
Проблема у тому, що діють російські хакери у такій собі сірій зоні, яка не дотягує до визначення воєнної операції. Тож як реагувати на таку загрозу – до кінця не зрозуміло.
90% усіх кібератак, як кажуть експерти, починаються зі звичайного фішингу – спроби отримати особисту інформацію через інтернет оманливим шляхом.
Тому найперше, що мають робити уряди держав, аби протистояти кібератакам – це освіта і тренування громадськості.
Нагадаємо, Служба безпеки України припинила діяльність групи хакерів, які на замовлення ФСБ атакували українські державні органи.