Контрафакт ллється рікою! Що чекає ринок спирту в Україні після демонополізації
Після підписання президентом закону про демонополізацію спиртової галузі, ринок починає лихоманити різними новинами. Говорять про здорожчання лікеро-горілчаної продукції, про збільшення контрафакту і про боротьбу з тіньовим обігом спирту.
Заводи з вироблення спирту вже готуються до продажу і держава планує отримати від цього майже 3 млрд грн. Та із 83 заводів працює менше половини. При цьому навіть існуючі заводи працюють на третину.
Дивіться: Без дозатору і горить зеленим. Як виявити сурогатний алкоголь
У 2007 році зі всього алкоголю 10% вироблялося в тіні, нині ж такого виробництва вже більше половини. За 10 років виробництво спирту у держмонополії скоротилося в чотири рази, але ж споживання горілчаної продукції майже не змінилося. Тож в уряді вважають, що відкриття ринку призведе до детінізації ринку.
Щорічно держава втрачала від тіньового ринку спиртової галузі до 10 млрд грн. Тепер же зможе заробити і на видачі ліцензій на виробництво і отримає кошти від приватизації існуючих підприємств. Орієнтовно це може бути від 2 до 3 млрд грн.
Щоб зробити роботу спиртових заводів відкритою, на підприємствах почали встановлювати камери відеонагляду і лічильники. Щоправда поки обладнання стоїть лише на одному заводі.
Експерти припускають, що конкуренція на ринку виробництва спирту в короткостроковій перспективі може привести до зниження ціни на продукцію, що спровокує зменшення ціни на горілчану продукцію.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування монопольного права державної монополії на виробництво спирту.