ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Найбільш затребувані професії в Україні: на кого вчитись, аби мати роботу

Юристи, менеджери, філологи – щороку українські виші випускають десятки тисяч таких фахівців. Але після завершення ВИШу – вони перші в чергу у центри зайнятості, тому що їхня спеціальність не затребувана на ринку праці.

Юридичні та філологічні факультети торік отримали приблизно по 70 тис. заяв.  Попри те, що їх випускники ризикують згодом стати безробітними. Служба зайнятості восьмистам правникам пропонує 1 вакансію, а на 60 філологів – взагалі лише одна пропозиція. Тож, хочете мати роботу – обирайте комп’ютерні технології або технічні чи робітничі спеціальності, – говорять експерти.

Полюють і за менеджерами. Їх ВИШі хоч і готують багато, але не завжди фахово. Тож роботодавці кандидатам влаштовують жорсткий відбір.

Читайте: Метінвест підтримав олімпіаду робітничих професій в Україні

Фахівці переконані, що у нас надто просто стати студентом. Наприклад, американські студенти платять удесятеро більше. Навіть якщо виграли стипендію, частково за навчання платять самі. Тож і обирають фах уважніше.

Але тих, хто хоче просто отримати не знання, а диплом – платне навчання не відлякує. Майже половина абітурієнтів вступає на контракт. Тож, щоб вони таки зробили правильний вибір, потрібно їм у цьому допомогти. До речі, багато фахівців  з вищою освітою згодом здобувають робітничі спеціальності. На курсах у центрах зайнятості таких – половина.

Тим часом, у Міністерстві освіти пішли іншим шляхом: скоротили держзамовлення на незатребувані спеціальності, а на найбільш необхідні – збільшили.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в Україні затвердили медичні професії для чоловіків.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка