ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Пересуваються на човнах і вивозять майно: на Прикарпатті затопило села

На Прикарпатті вирує велика вода. Її рівень у місцевих річках стрімко підвищується. У деяких селах і містечках вулиці вже затопило так, що люди змушені пересуватися на човнах.

Щоб контролювати рівень води, люди ставлять імпровізовані мітки. Вони з острахом дивляться на брудний потік, що невпинно прибуває.

Вода стоїть на дорогах, полях, подвір’ях. Сім’ї вивозять майно й машини. Лише в Тисмениці річка затопила з десяток подвір’їв. На вулицях понад півметра води. Люди залишилися жити на острівках, чекають допомоги від рятувальників. Тисменчани вже на врожай не чекають, як і не чекають компенсації  за втрачену городину.

Читайте: Потоп у Вінниці: затоплені будинки і машини-човни

Гірські ріки обривають береги, руйнують мости та підмивають дамби. Вже дві захисні споруди неподалік Івано-Франківська зруйнувала вода упродовж останніх днів. Одній з них понад півстоліття.

Три дні тому 50 метрів укріпленого берега з’їхало у водяний вир. Під загрозою підтоплення була третина Угорників та частина сусіднього села. На реанімацію дамби треба щонайменше півтора мільйона гривень.

Загалом, на Івано-Франківщині за минулу добу підтопило півсотні обійсть. Досі аварійними залишаються три дамби та кілька мостів. За прогнозами синоптиків рівень води у Вороні та Дністрі підвищуватиметься упродовж двох днів.

До слова, Факти ICTV розповідали про потоп у Львові.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка