ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Процедура гемодіалізу в Україні: як проходить та чи кожний хворий отримує

Тисячі хворих в Україні потребують гемодіалізу. Це апарат, який очищує кров і виводить рідину, коли у пацієнта відмовляють нирки.

Процедура дорога і доступна далеко не в кожній навіть районній лікарні. А проходити гемодіаліз хворим треба щонайменше тричі на тиждень, інакше їм просто не вижити. Тому й ідуть за будь-якої погоди, за сотні кілометрів від дому до обласних центрів за порятунком.

Якщо операція неможлива – замісну терапію призначають пожиттєво. Її потребують понад 6,5 тисяч людей. Дехто з хворих іронізує – живуть у форматі 2Д – диван-діаліз. Більшість змушені покинути роботу.

У столичному центрі нефрології  300 таких пацієнтів. 75 нових апаратів штучної нирки цілком вистачає, щоб допомогти усім, розповідає лікар. Проблема – із транспортом. Ним забезпечена лише 5-а частина хворих.

Дивіться: Один закон – тисячі врятованих: чи запрацює в Україні система трансплантації органів

Кількість хворих, які потребують гемодіалізу – зростає. Та скільки недужих стоять у черзі на порятунок, у МОЗі достеменно не знають. Мовляв, звітності ніхто не веде. Реальна статистика проясниться, коли в рамках медреформи відділення гемодіалізу слідом за первинною ланкою долучаються до електронної системи охорони здоров’я.

Раніше Факти ICTV писали про паліативний рух в Україні: допомога тим, кого вилікувати неможливо.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка